Ryzen Master OC ve Curve Optimizer birbiriyle bağlantılı mı?

ludiny

Picopat
Yer
Türkiye, İstanbul
Daha fazla  
RAM
Kingston Fury Beast KF436C17BB/8 8GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL17
Anakart
Asus Prime A520M-K
Yaklaşık 1 aylık bir hazır sistemim var. AMD Ryzen 5 5600 işlemcim var. Boşta 55-56, Valorant oynarken 80-83 derece, Red Dead Redemption 2 oynarken falan da 90-91 derece oluyor. Bu yüzden bu soğutucuyu aldım, birkaç gün sonra gelecek ve takacağım.

Curve Optimizer hakkında pek bir bilgim yok hala fakat sanırım yararlı bir şey. Bu yüzden soğutucu geldiğinde Curve Optimizer ayarını açmayı düşünüyorum Ryzen Master uygulamasından. Bu konuyla ilgili bu videoyu izledim fakat tam anlayamadım. Curve Optimizer ayarı overclock yapmak mı oluyor? Yoksa onu kullanmak için overclock mı yapmak gerekiyor?

Sistemim yeni olduğu için overclock yapmaya gerek duymadım. Ekran kartım ve işlemcim fabrika çıkışlı olarak overclock yapılı değil. Ben sadece Curve Optimizer ayarını açmak istiyorum ama bu videodaki kişi onun için overclock da yapıyor ve işlemci hızını 4.8 GHz'ye kadar çıkarıyor.

Ben öyle yapmak istemiyorum fakat eğer sistem yeni olduğu halde yapmamda sakınca yoksa yapabilirim. Eğer yapmama gerek yoksa da sadece Curve Optimizer açabilir miyim? Ya da açmama gerek yok mu?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı