Ryzen R3 2200G ve GTX 1060 Ti darboğaz yapar mı?

Cidden insanı yoruyorsunuz.
Hocam burası bir forum. Yoruluyorsanız cevap vermeyebilir veya gereksiz gördüğünüz bir mesajı raporlayabilirsiniz. İlle de cevap vermek zorunda değilsiniz.Konuyu uzatıyorsunuz derken zaten burası bir forum ve amaç tartışmak, yardım almak. Sizin isyanınız niye onu çözemedim.

Hocam burası bir forum. Yoruluyorsanız cevap vermeyebilir veya gereksiz gördüğünüz bir mesajı raporlayabilirsiniz. İlle de cevap vermek zorunda değilsiniz.Konuyu uzatıyorsunuz derken zaten burası bir forum ve amaç tartışmak, yardım almak. Sizin isyanınız niye onu çözemedim.

Bakın, konuyu siz açmışsınızdır, gelirim, tartışırız uzun uzun...
Burada bir sorun da yok, sıkıntı da yok...

Ama burada konu arkadaşın sorduğu bir soru, buna istinaden belirttiği ve ona garip gelen bir FPS durumu ve ona gelen öneriler...

Bu başlık altından ikimizin çeşitli konularda sayfalarca mesajlaşmamızın mantığını ben kavrayamadım, bunu anlatmak istiyorum. Ortada raporluk bir durum zaten yok, sadece konu yardımcı olmakken, kavramsal ve işlevsel boyutta tartışmaya kayıyor, buna gerek yok diyorum.

Bu konu başlığının işi değil bu uzun uzun konuştuğumuz konular.

Bakın, konuyu siz açmışsınızdır, gelirim, tartışırız uzun uzun...
Burada bir sorun da yok, sıkıntı da yok...

Ama burada konu arkadaşın sorduğu bir soru, buna istinaden belirttiği ve ona garip gelen bir FPS durumu ve ona gelen öneriler...

Bu başlık altından ikimizin çeşitli konularda sayfalarca mesajlaşmamızın mantığını ben kavrayamadım, bunu anlatmak istiyorum. Ortada raporluk bir durum zaten yok, sadece konu yardımcı olmakken, kavramsal ve işlevsel boyutta tartışmaya kayıyor, buna gerek yok diyorum.

Bu konu başlığının işi değil bu uzun uzun konuştuğumuz konular.
Hocam bu konu gittikçe gider. O yüzden ikimizde gereksiz mesajdan ban yemeden susalım.

R3 2200g 4/4 çekirdek olduğu için çoğu oyunda %100 kullanıma ulaşacaktır. GTX 1660ti ise %80 seviyelerine düşecektir. Eğer, 2500x alınırsa (4/8) işlemci yükü %70 seviyelerine düşeceği için kart kullanımı %100 seviyelerine ulaşır .
Şöyle örnek vereyim kendi kullandığım r5 2600, 12 çekirdek mantığıyla çalıştığı için pubg oyununda %25-30 seviyelerinde gezmekte. Sadece 6 çekirdek olsaydı bu durum %60 seviyelerinde olurdu.
4 çekirdekli bir işlemci için %100 kullanım demek .
Oyun esnasında masaüstü takılmalarıda cabası.

Şunu da ekleyeyim.
Darboğaz'ın oluşmaması için tek çekirdek performansı da çok önemlidir.
Mesela 7700k, 1080p de GTX 1080 besleyebilir.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı