Ryzen R5 1400 ve GTX 1060 Ani FPS Düşmesi

transformers_78

Hectopat
Yer
Karabük
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
1 aydır ekran kartı beklememin sonucu dün teslim aldım. Sistemi kurdum. Hemen Battlefield 1' i yükledim. İlk başta ekran yırtılması sorunu vardı bunu V-sync ile halletim fakat şu an ani FPS düşmesi var. Ne yaptıysam çözümünü bulamadım. Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

Sistem özellikleri:
-Ryzen R5 1400 İşlemci
-GTX 1060 Ekran Kartı
-Crucial Ballastix 8 GB 2400 MHz RAM
-Asus B350 M-A Anakart
-Asus Vc239h 60 Hz IPS Monitör
-High Power 500w 80+ Güç Kaynağı
-Corsair Le200 120 GB SSD
-Toshiba P300 1TB HDD (Oyunlar burada kurulu.)

Son düzenleme:
O sisteme nasıl 500 watt aldın anlamadım.
Ekran kartın tam yük binerse ani düşüşler alırsın Psu yeterli olmadığı için ekran kartın verimini veremiyor.

Psu Yeterli, yukarıda arkadaşın dediğine bakmayın. Gtx 1060 için 400 Watt PSU bile yeterli geliyor.:sinsi:

BF1 ciddi anlamda sistem istiyor ve yüksek miktarda ram kullanıyor, bence sorununuz ram'le alakalı olabilir 8 GB ram kullanıp da BF1'de FPS drop yaşayan çok kullanıcı var. Oyun anında ram kullanımı 7.0 gb'ı geçiyorsa FPS drop bundan kaynaklanıyordur. Benzer sorunu eski sistemimde BF4'de yaşamıştım 4 gb ram ile oynayınca inanılmaz FPS droplar oluyordu ekstradan bir 4 GB takınca bu sorun çözülmüştü. (y)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı