Ryzen R5 2400G Sistem Kilitlenme Sorunu

Trquent

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle hepinize merhabalar, 2-3 hafta önce İtopya'dan toplama sistem aldım. Sistem ilk açılışından 1 saat sonra kilitlenmeye başlamıştı. Sürücüleri yüklü değildir vs gibi şeyler aklımıza geldi yükledik hatta Windows'ta sorun vardır dedim 8.1 yükledim. Kilitlenme yine oluyor. Arayıp müşteri hizmetleriyle konuştuğumda Windows 10'u tercih ediniz eğer sorun devam ederse mağazamıza getirin dediler. Windows 10'u tekrardan yükledim, sorun hala devam ediyordu. En sonunda servisin yolunu tuttum. 1 haftalık test süreci bittikten sonra sistemi teslim almaya gittim.

Sistemin parçalarında arıza olmadığı tespit edildiğini söyledi yetkili. Ne hikmetse de hiç 7 gün içinde donma olmamış.Eve gelip taktığımda 1 gün boyunca hiç kilitlenme veya yeniden başlatma sorunlarıyla karşılaşmadım. 2.günde açılışta yine kilitlendi bu sefer aradığımda tekrardan getirmemizi ve test sürecinden 1 kere daha geçmesini söylediler. Bu test süreci vakit kaybından hiçbir şey değildir. Ben bu bilgisayarı tekrardan orada bırakmak istemediğimden sizlerden yardım istiyorum.

Abimle yabancı kaynaklardan araştırdığımıza göre AMD Ryzen işlemcilerde güç tasarrufu yapmak istediğinden bilgisayarda işlem olmadığında voltaj düştüğünden kilitlenme olabiliyormuş diye okuduk. Ben böyle bir sorununda olduğuna inanıyorum. Fortnite oyununu 1-2 saat aralıksız oynadıktan sonra oyunu kapatıp bilgisayarda bir video izlersem veya boş bırakırsam 2-3 dakika sonra kilitlenme oluyor. Fakat bu ne kadar doğru veya yanlış sizden cevap bekliyorum. Türkçe kaynaklara baktığımda ise hiç böyle bir konuyla karşılaşmadım. İtopya yetkilisi de varsa yardımcı olmalarını istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarın başlangıcında açılmasını sağlayabilirsin. Bütün çekirdekleri aktif hale getirebilirsin.
Tam manasıyla ben kullanmadım çünkü işlemcimi desteklemiyor. İnternette bakabilirsin incelemeleri mevcut.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı