Ryzen sistem toplama

mühendizz

Kilopat
Yer
Denizli
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Gigabyte Vision G Z490 Anakart / Intel i9 10900KF İşlemci / ID Cooling AuraFlow X 240mm Sıvı Soğutma / Gigabyte Aorus Extreme RTX 3080 Ekran Kartı / Corsair Vengeance RGB PRO 2x16 GB DDR4 3600 MHz CL18 RAM / Samsung 990 Pro NVMe M.2 SSD 1 TB / Corsair 4000X Kasa / XPG 850W 80+ Gold PSU / Gameon 28" IPS 4K UHD 144Hz Monitör / Corsair K95 Platinum RGB Klavye / Corsair Glaive RGB Mouse / Corsair Void Pro Wireless RGB
Meslek
Makina Mühendisi
Merhaba, mevcut işlemci ve anakartımı sattım. Elimde 2133 MHz Kingston 16 GB RAM ve diğer tüm bileşenler mevcut. Ryzen'e geçmek istiyorum ama malum fiyatlar çok yükseldi o yüzden indirim vs beklemeli miyim? Yakınlarda indirim olur mu? Düşündüğüm işlemci Ryzen 5 3600 bu işlemciye uygun bir de anakart önerebilir misiniz?
Bütçe olarak 2400'ü gözden çıkardım.

Söylediğiniz bütçe işlemci+anakart için mi yoksa bütün sistem için mi?
Sadece işlemci ve anakart için. Diğer tüm bileşenler mevcut. RAM'leri satana kadar 2133 Mhz olarak kullanacağım sonrasında 3200 ve ya 3600 Mhz'e geçeceğim.
Cuma günü, İncehesap'ta Gaming gecesi olacak.
Buna sevindim açıkçası, sizce indirime girer mi R5 3600?

İllaki olur ama bence riske girmeden alın arttıkça artıyor dolar ve euro.
Cumayı beklerim ya, zaten satmaya karar verdikten sonra satana kadar sadece işlemci 200 TL arttı.

Geçen cuma indirme girmişti.
Yeni satıldı işlemcim ve anakartım, mecbur bugünlere kaldı. Bakalım cuma ne olacak.
Bu arada anakart öneriniz var mı? ATX bir anakart istiyorum, kasada küçük durması hoşuma gitmiyor pek.

Son düzenleme:
Önceki hafta 3600 Gaming Gecesindeydi zaten. Tekrar gireceğini sanmam. 1672₺ gibi bir fiyata şu an var, piyasadan 100-200₺ daha ucuz. Beklemeden alın derim. Ben de zaten bugün sipariş verdim.

Geri
Yukarı