Ryzen sistemin Knigt Online'da kasması

• Konuyu başlatan hiraa
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 727

hiraa

Kilopat
Daha fazla  
  • RTX 2060
  • Ryzen 7 2700X
  • 16 GB RAM
  • X470 GAMING Plus
Bu bilgisayar ile oyunda özellikle pazar yerinde 30 FPS'ye kadar düşüyor. CZ'de kalabalık olduğunda yine aynı. Yardıma ihtiyacım var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemin iyi Knight Online dosyalarında bir sıkıntı yok dimi veya oyuncular çok olduğu için biraz sıkıntı yaşıyor olabilirsiniz ozaman tek sıkıntı sizde olmaz merak etmeyin. Ve arkadaşın dediği gibi eski bir oyun o ısınma sorunu olabilir o yüzden olabilir.

Özellikle Pazar yerinde FPS düşmesi gayet normal. Ne kadar iyi bir sisteminiz olsa bile Knight Online tek çekirdek performansına bakıyor. Eski oyun olmasından dolayı optimizasyonu yeni bilgisayarlara göre değil. Bu nedenle de tam performans alamazsınız.

@Mura_t Dostum doğru söylüyorsun ama arkadaşdaki işlemci de 2700X boru değil hani.

Özellikle Pazar yerinde FPS düşmesi gayet normal. Ne kadar iyi bir sisteminiz olsa bile Knight Online tek çekirdek performansına bakıyor. Eski oyun olmasından dolayı optimizasyonu yeni bilgisayarlara göre değil. Bu nedenle de tam performans alamazsınız.

@Mura_t Dostum doğru söylüyorsun ama arkadaşdaki işlemci de 2700X boru değil hani.
Tamam sistemine bir şey demiyorum zaten çok güzel bir sistemi var diğer oyunları çok güzel oynatır ama iş K.O'ya geldiğinde böyle sıkıntı yaşar onu demek istiyorum ben.
Şu konuya da baksın arkadaş kafasındaki soruları çözmüş olur en azından. Knight Online gerçek sistem gereksinimleri - Technopat Sosyal

Knightla ilgili kngihtın resmi forumuna konu aç daha faydalı olur. Hatta meşhur PVP forumlarına girersen direk çözümünü bile bulursun orda çok oyuncu oluyor çünkü. AMD işlemci kullananlar BIOS üzerinden çekirdekleri kapatsın diye bir şey hatırlıyorum ama nedir nasıldır bilmiyorum. Sanal çekirdekleri iptal etme gibi bir şeydi galiba. BIOS arayüzünden ve işlemciden anlayan biri cevaplayabilir. Benim BIOS la ilgili yaptığım tek şey güncelleyip XMP açmak fan speed bakmak başka bir bilgim yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı