Ryzen ve Intel işlemcilerin farklılıkları neler?

AMD şu an işlemci pazarındaki en iyi APU işlemcileri üretiyor.
Intel kısmını pek bilmiyorum.

Anakart fiyatları Amd tarafında genelde daha ucuz oluyor. Hackintosh kurma planı varsa Intel dışında başka bir işlemci ile optimize çalışmıyor. Uygun fiyatlı Anakartlarda bile yüksek hızda Ram kullanabiliyorsun Amd anakartlarda intelde 1.5 katı para vermen gerekiyor genelde o hızlara çıkmak için.
Anakart fiyatları Amd tarafında genelde daha ucuz oluyor. Hackintosh kurma planı varsa Intel dışında başka bir işlemci ile optimize çalışmıyor. Uygun fiyatlı Anakartlarda bile yüksek hızda Ram kullanabiliyorsun Amd anakartlarda intelde 1.5 katı para vermen gerekiyor genelde o hızlara çıkmak için.
Bir çok fark sayılabilir aslında. Alırken ne için kullanacağını ve bütçeye karar verip ikisinden biri seçilebilir. Ryzen 1600 AF aldım bir kaç ay önce aynı fiyata 10400f vardı oyun tarafında daha güçlü olan. Ben ileride işlemciyi değiştireceğim için ve o zaman için anakartı da hesaba kattığımızda daha ucuz oluduğundan Ryzen aldım. Şuan Hackintosh kurmayı düşünüyorum. Eğer ciddi şekilde kullanırsam Intele geçebilirim. Ben biraz alıcı gözünden karşılaştırma yaptım bilir kişiler daha teknik detaylar yazabilirler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı