Ryzen ve Nvidia sistem tercihi

yiğit ayhan

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayar toplamadan önce birkaç sorum olacak, cevaplarsanız sevinirim:)

GTX 1070 bana önümüzdeki 3-4 yıl yeterli olur mu yoksa GTX 1080 mi almam daha mantıklı olur?
AMD Ryzen 5 bana 3-4 yıl boyunca yeter mi yoksa AMD Ryzen 7 mi alayım?
Her sıvı soğutma Ryzen serisine uyar mı? Uymazsa uyan iyi bir modeli yazabilir misiniz?
8 GB RAM bana ilk 1 yıl yeter mi yoksa baştan 16 GB RAM mi alayım?
Ayrıca ses kartı almama gerek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
1) Ultra takıntın yoksa GTX 1070 yeter.
2) Ryzen 7 daha ileri dönük ancak bütçede sıkıntı varsa Ryzen 5 1600 de uzun süre idare eder.
3) Hayır, uymaz. Ama sıvı soğutma aşırı derecede OC yapmayacaksan gereksiz, bunun yerine Ryzen 7 + stok soğutucu olarak kullanman daha mantıklı olur.
4) Şimdilik çoğu durumda yeterli ama günleri sayılı olduğu için başta 16 GB alman daha iyi bir yatırım olur. Bütçe sıkıntıysa başta 8 GB alıp birkaç ay sonra başka bir bellek modülü daha ekleyebilirsin.
5) Hayır, anakartta mevcut.

1) Ultra takıntın yoksa GTX 1070 yeter.
2) Ryzen 7 daha ileri dönük ancak bütçede sıkıntı varsa Ryzen 5 1600 de uzun süre idare eder.
3) Hayır, uymaz. Ama sıvı soğutma aşırı derecede OC yapmayacaksan gereksiz, bunun yerine Ryzen 7 + stok soğutucu olarak kullanman daha mantıklı olur.
4) Şimdilik çoğu durumda yeterli ama günleri sayılı olduğu için başta 16 GB alman daha iyi bir yatırım olur. Bütçe sıkıntıysa başta 8 GB alıp birkaç ay sonra başka bir bellek modülü daha ekleyebilirsin.
5) Hayır, anakartta mevcut.

ilk olarak teşekkürler
corsair H60 diye bi sıvı soğtucu gördüm bana uygundu bütçe olarak da onu ullanıyım yani ryzen de kullanabilr miyim

emirhan gençler very high ya da ultra da oynamayı planlıyorum

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı