Ryzen3 3100 ve RX 5600XT sistem nasıldır?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
R3 3100 RX 5500 XT ile bile oyununa göre %80 kullanımı görüyor ve kaldı ki RX 5600 XT ile o oyunlarda %100 rahat görecektir. RX 5600 XT çok daha güçlü bir kart RX 5500 XT'ye göre.

Dostlar ceza yediğim için yazamadım. Valorant, PUBG ve CS:GO oynuyorum. Darboğaz yapar mı sizce? Benim kafam karıştıda...
Bende R3 3100 ve RX 5600XT var. PUBG ve CS: GO oynuyorum. Henüz darboğaz yaşamadım. Valorant oynamadım da sanmıyorum olacağını. İsterseniz bana iletişim adresi verin. Size verdiği FPS değerlerini ve kullanım oranlarını atayım. Ama ancak 22:00' da falan atabilirim. Mâlum iş güç. :D

Dostlar ceza yediğim için yazamadım. Valorant, PUBG ve CS:GO oynuyorum. Darboğaz yapar mı sizce? Benim kafam karıştıda...
Attığım videoda dakika 26:20'de valorant testi var fakat RX 5500 XT ile ama. Darboğaz çok olmaz bütçe kısıtlıysa R3 3100 iyidir yine alabilirsiniz. Bütçe varsa alınmaz ama.

Özellikle yeni gelen konsollar ile birlikte 2021'den itibaren yeni nesil oyunlarda çok çekirdek fazlası ile önem kazanmış durumda. Üstelik yayın da açılacakmış zaten 5600XT'yi besleyemeyen 4/8 lik Ryzen 3100 ile ileriye dönük bir yatırım mümkün değil. Örneğin büyük bütçeli açık dünya yapımlarında ucuza bulunabilecek Ryzen 5 2600 çok daha iyi bir yatırım olacaktır.

Özellikle yeni gelen konsollar ile birlikte 2021'den itibaren yeni nesil oyunlarda çok çekirdek fazlası ile önem kazanmış durumda. Üstelik yayın da açılacakmış zaten 5600XT'yi besleyemeyen 4/8'lik Ryzen 3100 ile ileriye dönük bir yatırım mümkün değil. Örneğin büyük bütçeli açık dünya yapımlarında ucuza bulunabilecek Ryzen 5 2600 çok daha iyi bir yatırım olacaktır.

Ben bunu satıp 2. elde olsa bir 2600 bakayımo zaman.

Yeni konular

Geri
Yukarı