Ryzen3 3300X ve 3100 B350 Uyumu

Şöyle söyleyeyim benim bildiğim A320 ile bile bios güncelleyerek çalıştıran var ama tavsiye edilmiyor genelde arkadaşlar B450 serisi öneriyorlar.

He öyle de hocam doğrudur ama pek çok arkadaşımız bu anakartları 3. Nesil ile kullanmaktadır ve çoğu memnunlar.

BIOS'u güncelle kullan ama 3. nesilin özelliklerinden yararlanamayacaksınız.

3. nesil için çıkan kartlar 500 serisi yonga setleridir. Desteği var ama 3. nesil için çıkmadı 400 serisi yonga setleri.

Peki neleri kullanamayacağım? Bunları görmeden önce R5 1600 AF almayı planlıyordum hangisi mantıklı?

Peki neleri kullanamayacağım? Bunları görmeden önce R5 1600 AF almayı planlıyordum hangisi mantıklı?
PCIe 4.0'ı kullanamayacaksın bu kadar. Zaten kullanamazsın. PCIe 4.0 SSD'ler, ekran kartları kaç para haberin var mı 🙂 Bakma sen, mis gibi çalışırlar. A320 kartlara Ryzen 3900X takan değişikler var YouTube'da.

3300X en mantıklısı ama değiştirebiliyorsanız mobo yu değiştirin yok ben kullanacağım eski mobo mu diyoranız yapacak bir şey yok kullanın.

Hocam bütçenize göre en uygun fiyatlar B450 en uygun olanı bütçen varsa X570 serisi al derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı