Ryzen5 2600 ve RX 580 sistem tavsiyesi

Qiffy

Hectopat
Merhaba bir sorum var yeni bir sistem topluyorum uyumluluk ve performansının yetecek mi bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.
ÖNEMLİ NOT : Şu SATA falan PSU anakart uyumlulukları anlamıyorum lütfen göz gezdirmeyin ayrıntılara bakın :)

Anakart : Asrock Ab350m-hdv Ryzen Am4 Socket, 3200+ Mhz (oc) Ddr4 Anakart - n11.com

İşlemci : Amd Ryzen 5 2600 3.9ghz 65w Wraith Cooler Am4+ - n11.com

Ekrankartı : Sapphire 11265-05-20g Rx580 Pulse Gddr5 256 Bit 8gb Ekran Kartı - n11.com

PSU : Rampage Rmp-600-80p 600w 80 Plus 12cm Fan Aktif Pfc Power Supply - n11.com

RAM : G.Skill Aegis 8GB DDR4 3000Mhz RAM - Nanokatalog

1. Ryzen 5 2600 için B450 chipsetli anakart kullanırsanız daha iyi olur. Asus Prime B450M-K AMD B450 Soket AM4 DDR4 3200(OC)MHz mATX Anakart gibi.
  2. Rampage güç kaynağı tercih etmeyin. Daha kaliteli ve verimliliği yüksek güç kaynağı kullanmakta fayda var. SilverStone Strider Essential 600W 80+ Aktif PFC Güç Kaynağı gibi.
  3. Mümkünse 8x2 3000 MHz RAM kullanın. (Şu an vatanda RAM ve işlemci için güzel indirim var.)
  4. Ürünleri aldığınız yerler yanlış. Daha ucuza satan güvenilir yerler var. Nanokatalog'da ürünleri yurt dışından getirtiyor. Yani bekletecektir.
Bunlara dikkat etmenizi öneririm.

Sisteminizde kasa ve Hard disk yok, bütçe belirtin ki daha kaliteli bir yardım alabilesiniz.
yazmayı unutmuşum ssd var birde tx kasa tüm anakartlara uyumlu
benimkinden dahamı iyi canlı yayın yaparım ?
Parçalar pahalı daha iyisini daha ucuza toplanabilir.
Bulabildiklerim en ucuzları daha iyi bulabilirsen link at lütfen

yazmayı unutmuşum ssd var birde tx kasa tüm anakartlara uyumlu

benimkinden dahamı iyi canlı yayın yaparım ?

Bulabildiklerim en ucuzları daha iyi bulabilirsen link at lütfen
Anakart hariç senin seçtiklerinin aynısı fakat hepsi güvenilir yerlerden ve sıkıntı olmayacak şekilde.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı