Çözüldü Ryzen5 3400G Pro sistemde "no video ınput" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

dissosiatif

Hectopat
Yer
Ankara Etimesgut
Daha fazla  
Meslek
Kaynakçı/Beatmaker/kurye
Merhaba arkadaşlar.
AMD Ryzen5 3400G Pro işlemciyi ASUS'un TUF B450M PRO GAMING anakartı ile hem tasarruflu hem de ileriye yönelik (kendime göre) bir sistem topladım. Sonuncu kargonun gelmesiyle beraber, kasanın montajı tamamladım. Akabinde kasayı eski LG Flatron VGA girişli olan monitöre DVI - D / VGA dönüştürücü ile bağladım.

Besmele ile güç tuşuna bastım, fakat iki gündür ekranda sadece LG'nin markası, ekranın bir o köşesinden bir bu köşesine aheste aheste sallanıyor.
Dönüştürücü bozuktur diyerek yenisini aldım. Sonuç değişmedi.

Sizce burada ki sorunlar ne olabilir?
BIOS mu güncel değil?
Dönüştürücü mü bozuk?
Anakartın desteğimi yok aldığım işlemciye?
Yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

Sistem bileşenleri;
° ASUS TUF B450M PRO GAMING.
° AMD Ryzen5 3400G Pro.
° G.Skill flare X Gaming serisi CL16.
° WD M.2 SSD.
° 1 TB Toshiba HDD.
° XPG 550W PSU.

Dosya Ekleri

• IMG_20210108_142202.jpg
    IMG_20210108_142202.jpg
    369,1 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam BIOS güncellerken sorun yaratma potansiyeli var.
Ne gibi ?
Bios ekranına ulaşsam megatrent dese ki bu parçaların var o bana yeter. Gerekirse erbabına götürürüm. Bu arada speaker'da bağladım bir kere dıt diyor sonra bi ses daha çıkarıyor. Sanırım sorun yok gibi.
Sorun HDMI dönüştürücü de imiş. Aktif dönüştürücü kullanmam gerekiyor. HD 3870 ekran kartını takınca sinyal alabildim ve BIOS ekranına ulaştım ve parçaları tanıdı. Şimdi eski HDD bağlayıp eski masaüstü'ne ulaşacağım.
Çok teşekkür ediyorum hepinize. :)
Peki elimde eski bilgisayarımdan kalan HD 3800 ekran kartım var onu bağlasam sizce BIOS ekranına ulaşabilir miyim? oradan da flash ile BIOS'u güncelleyebilirim sanırım.
Bu arada ekranda " check signal cable " yazıyor kabloda sinyal yok yani sinyal gelmiyor anlamı var konu başlığından uzak değil sanırım :)

Görüntü alırsa güncelleme yapabilir.

Hocam BIOS güncellerken sorun yaratma potansiyeli var.
Ne gibi ?
Bios ekranına ulaşsam megatrent dese ki bu parçaların var o bana yeter. Gerekirse erbabına götürürüm. Bu arada speaker'da bağladım bir kere dıt diyor sonra bi ses daha çıkarıyor. Sanırım sorun yok gibi.
Sorun HDMI dönüştürücü de imiş. Aktif dönüştürücü kullanmam gerekiyor. HD 3870 ekran kartını takınca sinyal alabildim ve BIOS ekranına ulaştım ve parçaları tanıdı. Şimdi eski HDD bağlayıp eski masaüstü'ne ulaşacağım.
Çok teşekkür ediyorum hepinize. :)

Dosya Ekleri

• IMG_20210108_233946.jpg
    IMG_20210108_233946.jpg
    210 KB · Görüntüleme: 23
Çözüm

Geri
Yukarı