Çözüldü RX 570 sistemde no video ınput hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

KronosEP

Hectopat
Daha fazla  
Eski ekran kartım olan RX 570'i bugün sattım, alıcı benim ekran kartımı sisteme taktığında görüntü alamayıp "no video ınput" hatası aldığını söyledi, kendi eski kullandığı ekran kartına geçtiğinde tekrar görüntü alabildiğini belirtti. Farklı HDMI kablolarıyla vs. de denemiş ama sonuçta bir değişiklik olmamış. Anakartının model bilgisini verdi bana MSI 970 Gaming ve PSU da gayet yeterli bir seviyede. Ekran kartında bir sorun olmadığına %100 eminim bugün sabah tekrardan deneyip öğleden sonra teslim ettim. Yardımcı olursanız sevinirim alıcıya karşı mahcup olmak istemem.

Çözüm
Alıcı ekran kartına gücü 6 pinden vermek yerine anakart üzerinden verip çalışacağını düşünmüş, direkt olarak PSU üzerinden ekran kartına güç verince sorun kalmadı.
Her ne kadar iyi insan olarak görseniz de kartın seri no'sunu kontrol edin.

Sizin verdiğiniz kartın seri no ile kontrol edin.

Çok saçma GTX 970'ten RX 570'e geçmek, bu işte bir bityeniği olabilir.

Ekran kartını satan benim, sorunu yaşayan alan kişi ben değilim.

Çok saçma GTX 970'ten RX 570'e geçmek, bu işte bir bityeniği olabilir.
Ekran kartı GTX 970 değil, anakartı MSI 970 🙂

Aynı şey gene geçerli, verdiğiniz kartın seri no'sunu eğer bir fotoğrafını falan çektiyseniz adamdan bir video ve seri no görünecek şekilde video isteyin.
Seri no'su gözüken fotoğraf elimde bulunuyor gerekirse isterim. Peki bu alınan hatanın kaynaklandığı sebepler arasında neler olabilir bi fikriniz var mı?

Seri No'su gözüken fotoğraf elimde bulunuyor gerekirse isterim. Peki bu alınan hatanın kaynaklandığı sebepler arasında neler olabilir bir fikriniz var mı?

Yani eğer vicudunda statik elektrik varsa takarken sökerken sistem etkilenmiş olabilir, bunu RAM'leri çıkarıp silgiyle sarı kısımlarını silip takmakta düzeltebilir, ekran kartındaki bir kısa devrede. Bu konuda net bir şey diyemeyiz. Kendisi de bir hata yapmış olabilir.
Ekran kartını farklı bir sistemde test etmek gerek.
Bilgisayar donanımında değişiklik yapmadan önce fişi çekin ve açma düğmesine 10-15 saniye basılı tutun. Yoksa vicudunuzdaki statik elektrikle birleşip kısa devre yaptırabilir.

Yani eğer vicudunda statik elektrik varsa takarken sökerken sistem etkilenmiş olabilir, bunu RAM'leri çıkarıp silgiyle sarı kısımlarını silip takmakta düzeltebilir, ekran kartındaki bir kısa devrede. Bu konuda net bir şey diyemeyiz. Kendisi de bir hata yapmış olabilir.
Ekran kartını farklı bir sistemde test etmek gerek.
Bilgisayar donanımında değişiklik yapmadan önce fişi çekin ve açma düğmesine 10-15 saniye basılı tutun. Yoksa vicudunuzdaki statik elektrikle birleşip kısa devre yaptırabilir.
Kendisi yarın iş yerinde kullandığı farklı bir sistemle test edeceğini söyledi, sisteminde sizin dediğiniz gibi bir sorun olsaydı tekrardan eski ekran kartına geçtiğinde de benzer şeyleri yaşamaz mıydı?

Kendisi yarın iş yerinde kullandığı farklı bir sistemle test edeceğini söyledi, sisteminde sizin dediğiniz gibi bir sorun olsaydı tekrardan eski ekran kartına geçtiğinde de benzer şeyleri yaşamaz mıydı?

yaptığı/bahsetmediği bir şey varsa bilemem, ufak tefek bir şeyde buna sebep olabilir.
Siz çalışıyor verdiniz değil mi? Sökerken bahsettiğim gibi bobinleri boşaltıp sökmüş müydünüz?

yaptığı/bahsetmediği bir şey varsa bilemem, ufak tefek bir şeyde buna sebep olabilir.
Siz çalışıyor verdiniz değil mi? Sökerken bahsettiğim gibi bobinleri boşaltıp sökmüş müydünüz?
Ben çalışıyor olarak verdim, zaten konunun ilk mesajını dikkatli okursanız sabah tekrar sistemime takıp test ettiğimi öğleden sonra ise teslim ettiğimi belirtiyorum. "Bobinleri boşaltıp sökmek" 'ten ne anlatmak istediğinizi söyleyemeyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı