Ryzen7 2700x - RTX2060 Super Sistem

sioms

Centipat
Arkadaşlar öncelikle her birinize merhabalar, çok uzun bir süredir üye olmaya üşenerek her gün aralıksız takip ettiğim pek saygıdeğer arkadaşlarımızın aramızda bulunduğu naif forumumuza bugün katılmış bulunmaktayım.
Yıllardır üyesi olmadan takip ettiğim bu foruma kendi sistemimi topladığım gün dahil olacağıma dair sözüm vardı ve bugün gerçekleştirmiş bulunuyorum [ Artık sizler gibi sistemimi postlarımın altında çıkabilmesi için imza olarak kayıt edebileceğim 😎
Gelelim konumuza , Teknobiyotik üzerinden fiyatlarının cazibesine düşerek toplama kararı almış olduğum
sistemimi '' Sistem toplama '' kısımı üzerinden bir güzel kendi bilgilerime istinaden inşa ettim , kredi kartımı önüme aldım sipariş geçmek için hazırdım. 8 / 9 k günümüzde kayda değer meblağlar bizler için . Pek çok öneri tavsiye yorum okusam dahi kendim iletişime geçmek istedim siparişimi tamamlamadan önce ve başladım Teknobiyotiği aramaya. Mesai saatleri içerisinde defalarca kez aramama rağmen bir türlü ulaşamadım , benim için önemli önemli bir konu olmasına ilişkin defalarca tekrarladım. Ve ne yazık ki en sonunda bağlandım , selamlar iyi çalışmalar diliyorum dedikten sonra hat kesildi ve ardından bu maceradan açıkcası soğumuştum. Üyesi olmadığım :) '' Technopat/Sosyal forumuma zıplayarak başladım araştırmaya yapmaya ( kendi çapımda ) Adını dahi duymadığım bir firma vardı bahsi geçen , '' SİNERJİ BİLGİSAYAR '' kendilerini arayarak toplamış olduğum parçaları ilettim , bilgi istedim , aydınlatın yahu beni! dedim. O kadar ayrıntılı ve doyurucu ilgilendiler ki paramı hazırlamamış olsam bile , kredi çeker gider alırdım ayıp olmasın insanlara diye...
Bu denli uzun bir giriş yaptığım için üzgünüm arkadaşlar , okuyanlara ise minnettarım. Şimdi ise bu akşam siparişini geçmiş olduğum sistemimi sizlerin pozitif/negatif fark etmeksizin yorumlarınıza , tüm bileşenlerin ekran görüntüsü ile açıyorum.
Sistemimin gelmesi sanırım 4-5 günü bulacak aman aman fps meraklısı aman aman hardcore grafik meraklısı bir adamda değilim açıkcası. Bilgisayardan işlerimi yaparken ikinci monitörümden belki RUST oynar , belki FORZA dan iki direksiyon sallar belki ara sıra uçaktan atlar biraz PUBG lerim. Şimdiden her yorumunuz için teşekkürler ! :)

1581115267559.png

Merak edecek olan arkadaşlarım için , sistem x6 Taksit olarak , 9070 ₺ ye alındı. [ $ 6.03 anlık ]

Son düzenleyen: Moderatör:
Almışsanız hayırlı olsun demek düşer bize :), sisteminiz bence gayet güncel ve zorlarsanız 5-6 yıl gidebilicek bir sistem, fps meraklısı değilseniz bile zaten bu sistem en güncel oyunları bile ultra'da 60+ FPS verebilicek bir durumda ve gayet memnun kalıcağınıza eminim, tekrar hayırlı olsun.

Sıvı soğutma gereksiz olmuş. Zaten 2700X'in içinde gelen soğutucu sıvı soğutmalara çok yakın bir performans sergiliyor. Sıvı soğutma almak yerine ekran kartını RTX 2070S alsaydınız daha iyi olurdu.

2700x i tray olarak almış olduğum için wrait prism soğutucu ile birlikte gelmiyordu,piyasada 400₺ gibi bir fiyata sahip olmasından dolayı üzerine 200 ₺ ekleyerek bu sıvı soğutmayı tercih ettim wrait prism almaktansa.

Almışsanız hayırlı olsun demek düşer bize :), sisteminiz bence gayet güncel ve zorlarsanız 5-6 yıl gidebilicek bir sistem, fps meraklısı değilseniz bile zaten bu sistem en güncel oyunları bile ultra'da 60+ FPS verebilicek bir durumda ve gayet memnun kalıcağınıza eminim, tekrar hayırlı olsun.

Öncelikle çok teşekkür ederim güzel dilekleriniz için. İçimi ne kadar rahatlattığınızı anlatamam, hele ki 5/6 yıl civarı harcama yapmaksızın yetebilecek bir sistem olduğunu öğrenmek mutlu ediyor insanı.

Öncelikle hayırlı olsun. Trayda olsa işlemcilerde kendi soğutucusu geliyor diye biliyorum. Alınmış bir ürün hakkında çokta bir şey söylemeye gerek yok. Sadece 2060 super bence ekran kartı olarak çok arada kalmış bir model. RTX kullanmak isteseniz yüksek ayarlarda sorun çıkartacaktır. Kullanmasanız 1080p için yeterli. Birde SSD yok sanırım ki bence en büyük eksiklik.

Öncelikle hayırlı olsun. Trayda olsa işlemcilerde kendi soğutucusu geliyor diye biliyorum. Alınmış bir ürün hakkında çokta bir şey söylemeye gerek yok. Sadece 2060 super bence ekran kartı olarak çok arada kalmış bir model. RTX kullanmak isteseniz yüksek ayarlarda sorun çıkartacaktır. Kullanmasanız 1080p için yeterli. Birde SSD yok sanırım ki bence en büyük eksiklik.

Sistem de SSD olarak, '' XPG 512GB Spectrix S40G NVMe Okuma 3500MB-Yazma 3000MB M.2 SSD '' mevcut, Tray işlemciler de kendi soğutucusunun geldiğini bilmiyordum maalesef bunu öğrenmem iyi oldu. Bildiğim kadarıyla 2060Super 8GB 256bit, düz bir 2070 in tamponunda, eski nesil ekran kartlarına oranla ise 1070 den çok daha iyi bir performans sergiliyor. Güzel yorumunuz için çok teşekkür ediyorum.

Sistem de SSD olarak, '' XPG 512GB Spectrix S40G NVMe Okuma 3500MB-Yazma 3000MB M.2 SSD '' mevcut, Tray işlemciler de kendi soğutucusunun geldiğini bilmiyordum maalesef bunu öğrenmem iyi oldu. Bildiğim kadarıyla 2060Super 8GB 256bit, düz bir 2070 in tamponunda, eski nesil ekran kartlarına oranla ise 1070 den çok daha iyi bir performans sergiliyor. Güzel yorumunuz için çok teşekkür ediyorum.

Tek Satış yapılmamaktadır , sistem toplayan müşterilerimiz için geçerlidir.
Teknik Özellikler
İşlemci NesilAMD Ryzen 2. Nesil
Soket TipiAM4
SeriAMD Ryzen 7
Çekirdek Sayısı8 Çekirdek
Frekans Hızı3.70 Ghz
Önbellek20 MB
Dahili GrafikYok
Dahili FanVar
Üretim Teknolojisi12nm

Kendi sitesinde fan var diyor. Sadece ucuza tek satmam demiş. Kendin de sistem toplayanlara veriyor.

Soğutucuyu çıkarırsak aynı parçalara msi 2070 super takabiliyorsunuz.

Ürün Tipi
Ürün İsmi
Adet
Birim Fiyatı
İşlemci​
AMD Ryzen 7 2700X 3.70 Ghz 8 Çekirdek 20MB AM4 12nm İşlemci (Tray Kutusuz)​
1​
1.230,86 TL​
Anakart​
Gigabyte Aorus B450 Pro 3200mhz(OC) RGB M.2 AM4 ATX Anakart​
1​
899,40 TL​
Bellek​
XPG 16GB(2x8) Spectrix D60G 3200mhz CL16 DDR4 Ram (AX4U320038G16A-DT60)​
1​
604,63 TL​
Ekran Kartı​
MSI GeForce RTX2070 Super Gaming X Trio 8GB GDDR6 256 Bit Ekran Kartı​
1​
4.566,69 TL​
Sabit Disk​
WD 1TB Blue 64MB 7200rpm (WD10EZEX) Harddisk​
1​
273,52 TL​
SSD Disk​
XPG 512GB Spectrix S40G NVMe Okuma 3500MB-Yazma 3000MB M.2 SSD (AS40G-512GT-C)​
1​
608,37 TL​
Kasa​
Aerocool AirHawk Duo ARGB USB 3.0 ATX Mid Tower Kasa​
1​
531,42 TL​
Güç Kaynağı​
Sharkoon 650W Gold Zero 80+ Gold Yarı Modüler Güç Kaynağı​
1​
439,08 TL​
Ara Toplam :7.757,61 TL
KDV Toplamı :1.396,37 TL
Genel Toplam :9.153,98 TL

Tek Satış yapılmamaktadır , sistem toplayan müşterilerimiz için geçerlidir.
Teknik Özellikler
İşlemci NesilAMD Ryzen 2. Nesil
Soket TipiAM4
SeriAMD Ryzen 7
Çekirdek Sayısı8 Çekirdek
Frekans Hızı3.70 Ghz
Önbellek20 MB
Dahili GrafikYok
Dahili FanVar
Üretim Teknolojisi12nm

Kendi sitesinde fan var diyor. Sadece ucuza tek satmam demiş. Kendin de sistem toplayanlara veriyor.

Soğutucuyu çıkarırsak aynı parçalara msi 2070 super takabiliyorsunuz.

Ürün Tipi
Ürün İsmi
Adet
Birim Fiyatı
İşlemci​
AMD Ryzen 7 2700X 3.70 Ghz 8 Çekirdek 20MB AM4 12nm İşlemci (Tray Kutusuz)​
1​
1.230,86 TL​
Anakart​
Gigabyte Aorus B450 Pro 3200mhz(OC) RGB M.2 AM4 ATX Anakart​
1​
899,40 TL​
Bellek​
XPG 16GB(2x8) Spectrix D60G 3200mhz CL16 DDR4 Ram (AX4U320038G16A-DT60)​
1​
604,63 TL​
Ekran Kartı​
MSI GeForce RTX2070 Super Gaming X Trio 8GB GDDR6 256 Bit Ekran Kartı​
1​
4.566,69 TL​
Sabit Disk​
WD 1TB Blue 64MB 7200rpm (WD10EZEX) Harddisk​
1​
273,52 TL​
SSD Disk​
XPG 512GB Spectrix S40G NVMe Okuma 3500MB-Yazma 3000MB M.2 SSD (AS40G-512GT-C)​
1​
608,37 TL​
Kasa​
Aerocool AirHawk Duo ARGB USB 3.0 ATX Mid Tower Kasa​
1​
531,42 TL​
Güç Kaynağı​
Sharkoon 650W Gold Zero 80+ Gold Yarı Modüler Güç Kaynağı​
1​
439,08 TL​
Ara Toplam :7.757,61 TL
KDV Toplamı :1.396,37 TL
Genel Toplam :9.153,98 TL

Gerçekten de dediğiniz gibiymiş, bende iyice araştırdım şuan ve maalesef haklısınız. İşte bu bir miktar üzdü. Olmuş ve ölmüşe çare yok diyor Zotac2060 Super de umarım yarı yolda bırakmaz diğer bileşenler ile birlikte beni diye temenni ediyorum.

Son düzenleme:
Gerçekten de dediğiniz gibiymiş, bende iyice araştırdım şuan ve maalesef haklısınız. İşte bu bir miktar üzdü. Olmuş ve ölmüşe çare yok diyor Zotac2060 Super de umarım yarı yolda bırakmaz diğer bileşenler ile birlikte beni diye temenni ediyorum.

Ürünü daha almadınız sanırım iletişime geçip durumu anlatabilirsiniz aslında zaten cayma hakkınızda var.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı