Ryzen7 7800x3D için sıvı soğutma önerisi

Erstka

Femtopat
Daha fazla  

Arkadaşlar merhaba tekrardan, Ryzen7 7800x3D işlemci için bu sıvı soğutma işimi görür mü? Çoğu yerde 240mm yerine 360mm alın falan diye gördüm ama tekrardan bir sormak istedim. Amazon üzerinde indirim var şu an 4300TL. Makası biraz daha açabilirim belki ama maksimum bu fiyat bandında olursa çok iyi olur.

3-4 gün önce 7800x3D aldım. https://www.sinerji.gen.tr/nzxt-kra...sogutucu-p-46278?utm_campaign=akakce&v=1.40.5 bunu aldım çok memnunum. Max 71'i gördüm. Kasa fark eder tabii ki.

Fiyatı saçma.

İlla sıvı soğutma istiyorsan LS520 SE yeter.

360 istiyorsan.

Tek farkı inanılmaz sessiz. Yok gibi bir şey ama fiyatı pahalıymış. Şimdi siz önerince farkettim.
Tek farkı inanılmaz sessiz. Yok gibi bir şey ama fiyatı pahalıymış. Şimdi siz önerince farkettim.
240,360 falan boş iş.
O işlemci için kule tipi bile yeterli.
Anladım, teşekkür ederim ama msi alınmaz mı diyorsunuz yani?

MSI MAG CoreLiquid 360r V2 kullanıyorum ve oyunda TCL/TDIE 92 dereceye kadar çıkıyor, çekirder ortalama sıcaklıkları ise 75-85 derece arası geziyor. Soğutabilirseniz haberdar edin soğutucuyu değiştirmeyi düşünüyorum.

Anakart: ROG STRIX B650E-F Gaming Wi-Fi
İşlemci: 7800x3D.
Sıvı soğutucu: MSI MAG CoreLiquid 360r V2.
Fanlar: Lian Li SL Infinity 6x120mm.
Ekran kartı: Sapphire RX 7900 XTX Nitro+Vapor -x
PSU: Thermaltake Toughpower GF3 850W Gold.
Temas çerçevesi: Thermalright AM5 secure frame - siyah.
Termal macun: Thermal Grizzly hydronaut.
Kasa: Lian Li O11 dynamic EVO XL Black.

MSI MAG CoreLiquid 360r V2 kullanıyorum ve oyunda TCL/TDIE 92 dereceye kadar çıkıyor, çekirder ortalama sıcaklıkları ise 75-85 derece arası geziyor. Soğutabilirseniz haberdar edin soğutucuyu değiştirmeyi düşünüyorum.

Anakart: ROG STRIX B650E-F Gaming Wi-Fi
İşlemci: 7800x3D.
Sıvı soğutucu: MSI MAG CoreLiquid 360r v2.
Fanlar: Lian Li SL Infinity 6x120mm.
Ekran kartı: Sapphire RX 7900 XTX Nitro+Vapor -x
PSU: Thermaltake Toughpower GF3 850W Gold.
Temas çerçevesi: Thermalright AM5 secure frame - siyah.
Termal macun: Thermal Grizzly hydronaut.
Kasa: Lian Li O11 dynamic EVO XL Black.

Bu işlemciyi MSI MAG CoreLiquid 240R V2 ile kullanıyordum. Soğutucuyu iade edip aynısının 360mm olanından sipariş edecektim ama kafam karıştı şu an. 😅

Geri
Yukarı