Ryzen7 7800x3D MSI RTX 4070 Ti Super sistem sıcaklık değerli normal mi?

BatuhanKlc

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar böyle bir sisteme sahibim kasam NZXT H6 Flow ekstra 2 adet 140mm 1 adet 120mm fan takılı soğutucumda NZXT Kraken 360 sıvı soğutması sistem boşta Chrome da video vs izlerken 45 ile 60 derece arasında gidiyor 60'a bir anda çıkıp iniyor hemen ortalama olarak 45-50 derecelerde takılıyor. OCCT testi oyun testi de yaptım pek de anlamam ama sizce sıcaklıklar normal mi? Açıkçası ben daha düşük değerler bekliyordum ama bana yeni işlemcilerin eskilere nazaran daha çok ısındığını söylediler eskiden Ryzen 5 5600 kullanıyordum Arctic Freezer Duo ile o da oyunlarda 60-65 arası oluyordu. OCCT test sonucunu ve oyunlarda aldığım değerli de yazayım ideal olup olmadığını söylerseniz sevinirim.

Cyberpunk 2077: 65-75 derece.
RDR2: 65-73 derece.
Horizon Zero Dawn: 60-65 derece.
Ghost of Tsushima: 60-65 derece.
CS: 60-70 derece.

OCCT testi ve oyun testlerinde sistem fanlarını MSI Center'dan sessiz moda aldım pompa ve radyatör fanları da yine aynı şekilde NZXT CAM üzerinden silent mod a aldım.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    255,8 KB · Görüntüleme: 14
Arkadaşlar böyle bir sisteme sahibim kasam NZXT H6 Flow ekstra 2 adet 140mm 1 adet 120mm fan takılı soğutucumda NZXT Kraken 360 sıvı soğutması sistem boşta Chrome da video vs izlerken 45 ile 60 derece arasında gidiyor 60'a bir anda çıkıp iniyor hemen ortalama olarak 45-50 derecelerde takılıyor. OCCT testi oyun testi de yaptım pek de anlamam ama sizce sıcaklıklar normal mi? Açıkçası ben daha düşük değerler bekliyordum ama bana yeni işlemcilerin eskilere nazaran daha çok ısındığını söylediler eskiden Ryzen 5 5600 kullanıyordum Arctic Freezer Duo ile o da oyunlarda 60-65 arası oluyordu. OCCT test sonucunu ve oyunlarda aldığım değerli de yazayım ideal olup olmadığını söylerseniz sevinirim.

OCCT testi ve oyun testlerinde sistem fanlarını MSI Center'dan sessiz moda aldım pompa ve radyatör fanları da yine aynı şekilde NZXT CAM üzerinden silent mod a aldım.

Anormal bir şey göremedim. Özellikle silent modda Cyberpunk'da 65-75 derece anormal değil bence.

-30 Curve Optimizer uygulasanız belki biraz daha iyileşme olabilir. BIOS veya PBO2 Tuner programı denenebilir.

Anormal bir şey göremedim. Özellikle silent modda Cyberpunk'da 65-75 derece anormal değil bence.

-30 Curve Optimizer uygulasanız belki biraz daha iyileşme olabilir. BIOS veya PBO2 tuner programı denenebilir.

Anormal bir durum yoksa yeter ya sessiz modda iyi oluyor çıt çıkmıyor sadece benim beklenti fazla yüksekti galiba :D

Cinebench R23 ile test yapar iseniz daha iyi olur işlemcinizin maksimum kullanımda ki değerlerini görmüş olursunuz, OCCT işlemcinin tüm gücünü kullanmıyor.

Bahsettiğiniz oyunlarda ki sıcaklık değerleriniz bence bir tık yüksek ama büyük bir problem teşkil etmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı