S-Video & RCA to USB dönüştürücü ile bilgisayardan televizyona görüntü verilebilir mi?

Daha fazla  
Sonunda ailem tüplü televizyondan (en azından) LCD ekrana geçti. Şimdi lafı fazla uzatmadan, kardeşim ile o eski CRT televizyonu boş durmasın diye monitor olarak kullanmak istiyoruz. Ne yazık ki, ikimizinde laptoplarlarının farklı girişleri var. Kardeşiminki HDMI, benimki ise VGA. Sadece USB aynı. Soruyorum size, S-Video & RCA USB dönüştürücü televizyona bilgisayarın görüntüsünü verir mi? (ya da sadece RCA to USB'de olur).

Arkadaşlar babamla konuştum alırız bakarız dedi ama ben hala açar mı, açmaz mı diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
HDMI to RCA olanlar var. Örnek bir model.
VGA to RCA olanlar da var. Örnek bir model.
Fakat görüntü kalitesi tahminimce 640X480 falan olur.

HDMI to RCA olanlar var. Örnek bir model.
VGA to RCA olanlar da var. Örnek bir model.
Fakat görüntü kalitesi tahminimce 640x480 falan olur.

Hocam cevabınız için teşekkürler, ama ikimizin de video/ses girişleri farklı bu yuzden USB ile görüntü alır mıyım diye sordum. Yine de babamla bunu konuşursam 2 dönüştürücüyü de buluruz gibime geliyor.

Hocam, USB üzerinden de bazı HDMI, VGA aktaran cihazlar var. Fakat bunlarla mevcut ekran kartı kullanılmaz. İçindeki çip ile yaparlar. Bu da tahmin ettiğiniz gibi sadece görüntü amacıyla falan kullanılır.

Hocam, USB üzerinden de bazı HDMI, VGA aktaran cihazlar var. Fakat bunlarla mevcut ekran kartı kullanılmaz. İçindeki çip ile yaparlar. Bu da tahmin ettiğiniz gibi sadece görüntü amacıyla falan kullanılır.

Anladım. O zaman o önerdiginiz dönüştürücülerin output versyonunu arıyacagız. Çok teşekkürler.

Anladım. O zaman o önerdiginiz dönüştürücülerin output versyonunu arıyacagız. Çok teşekkürler.

Hocam kardeşim ile anlaştık. Babamla 2 tane ile analaşamazsak (büyük ihtimal :) ) VGA olanı alacağız, (bana) benim ekranım küçük, onunki geniş oldugu için benimkine alacağız. Yardımınız için yine teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Her USB çıkışı görüntü aktarma yeteneğine sahip değilmiş. Genelde Type-C USB çıkışları görüntü aktarıyormış. Bu da genelde telefonlardan oluyormuş.

Az önce baktım.

Hortlatıyorum ama... :( Hocam şimdi aklımda şöyle soru oluştu. Şimdi televizyonun ekranı tıpkı 640x480 boylarında, ama ben oyun ayarlarından ekran ayarlarını yükseltirsem görüntü net görünür mü? Görüntünün büyüklügü benim için önemli değil, asıl olan netlik.

Hortlatıyorum ama... :( Hocam şimdi aklımda şöyle soru oluştu. Şimdi televizyonun ekranı tıpkı 640x480 boylarında, ama ben oyun ayarlarından ekran ayarlarını yükseltirsem görüntü net görünür mü? Görüntünün büyüklügü benim için önemli değil, asıl olan netlik.
Görüntü alamama ihtimaliniz var. 640x480 üzerine çıkarsanız ekranın bozulma durumu da olabilir. CRT TV zamanından hatırlıyorum.

Görüntü alamama ihtimaliniz var. 640x480 üzerine çıkarsanız ekranın bozulma durumu da olabilir. CRT TV zamanından hatırlıyorum.

Anladım, teşekkürler.

Hocam az önce birşey hatıladım. Tüplü televizyonu kullanırken 1920x1080 kalitesindeki kanallarının görüntüleri gözle görünür şekilde net görüntülüyordu. Yoksa başka birşey mi var? Bu yüzden laptop görüntüsünü aynı şekilde gösterir mi?
(Laptop'ın desteklediği 1366x768).

(Olur mu olmaz mı o yüzden soruyorum) :(

Son düzenleme:
Şimdi bir video izledim. Adam uydudan CRT TV'nin RCA girişine bağlantı yaptı. Bir tane de HD kanal açtı. Ekrana görüntü geldi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı