S10+'dan iPhone XR veya 11'e geçiş

Bütçe
6000

Osefcelik41

Centipat
Yer
Kocaeli/Gölcük
Daha fazla  
Meslek
Lise Öğrencisi
Dostlar selam, aktif olarak Samsung S10+ kullanıyorum. Bundan önce de Samsung Note 9 vardı, benim için bu iki cihaz da rezalet. Yakın zamanda S10+ cihazımı 4300'e satıp 1700 ekleyip 6K ya XR almayı düşünüyorum ancak almışken 1K daha verip 11 mi alsam diye aklım karışıyor. Sizce ne yapmalıyım?

-Benim gördüğüm kadarıyla arada 3 fark var işlemci, RAM ve kamera. Oyun oynamıyorum ve XR ile 11 arasında günlük kullanımda fark ettirecek bir performans farkı olacağını sanmıyorum. Kamera da yeterli olur gibime geliyor zaten profesyonel çekimlerim için Nikon P1000 kullanıyorum çok ihtiyaç duymam. Bu aradaki fark için 1K vermeye değer mi sizce?

Önemli not: Lütfen bana Android önermeyin tekrar iOS ekosistemine dönmek istiyorum ve asla Android kullanmak istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostlar selam, aktif olarak Samsung S10+ kullanıyorum. Bundan önce de Samsung Note 9 vardı, benim için bu iki cihaz da rezalet. Yakın zamanda S10+ cihazımı 4300'e satıp 1700 ekleyip 6K ya XR almayı düşünüyorum ancak almışken 1K daha verip 11 mi alsam diye aklım karışıyor. Sizce ne yapmalıyım?

-Benim gördüğüm kadarıyla arada 3 fark var işlemci, RAM ve kamera. Oyun oynamıyorum ve XR ile 11 arasında günlük kullanımda fark ettirecek bir performans farkı olacağını sanmıyorum. Kamera da yeterli olur gibime geliyor zaten profesyonel çekimlerim için Nikon P1000 kullanıyorum çok ihtiyaç duymam. Bu aradaki fark için 1K vermeye değer mi sizce?

Önemli not: Lütfen bana Android önermeyin tekrar iOS ekosistemine dönmek istiyorum ve asla Android kullanmak istemiyorum.
En önemli farkı unutmuşsunuz. iPhone 11 için 1 sene fazladan güncelleme desteği var :D

Şu an iPhone 6 ile 6S arasından nasıl fark varsa ilerde bu iki cihaz arasında da böyle fark olacak. Bence iPhone 11 almaya çalışın, XR artık alınmamalı.

En önemli farkı unutmuşsunuz. iPhone 11 için 1 sene fazladan güncelleme desteği var :D.

Şu an iPhone 6 ile 6S arasından nasıl fark varsa ileride bu iki cihaz arasında da böyle fark olacak. Bence iPhone 11 almaya çalışın, XR artık alınmamalı.

1.5 yıl kullanacağım geçici bir cihaz gibi düşünün, en fazla 2 yıl kullanırım fazlasını kullanmam o yüzden uzun vade düşünmüyorum.

Zaten kameraya ihtiyaç duymadığınızı söylemişsiniz ve ayrıca 1.5 yıl kullanacağınızı söylüyorsunuz. Bu şartlarda o fiyat farkını vermenize gerek yok diye düşünüyorum. 1.5 sene içerisinde yavaşlama veya batarya performansının etkileneceğini de düşünmüyorum. 2 sene çok rahat idare edersiniz XR ile.

İlla ikisi arasında bir alım yapılacaksa iphone 11 tercih edilmeli. Yeni her zaman yenidir. İphone 11 tam bir f/p telefonu ios içerisinde.

1.5 yıl kullanacağım geçici bir cihaz gibi düşünün, en fazla 2 yıl kullanırım fazlasını kullanmam o yüzden uzun vade düşünmüyorum.
Ben de bir süre önce iPhone arayışındaydım ama XR ilk eklediğim seçenek olmuştu.

2 sene kullanacağım sonra daha işim olmaz dersen zaten şu an iPhone 7 bile işini görecekken şu an yeni nesil tüm modeller seni fazlasıyla memnun edecektir. Bütçe kısıtlı ise XR alabilirsin ama bütçe varsa bence 11 almaya çalış. Zaten satarken o fazladan verdiğin parayı çıkartırsın diye düşünüyorum.

Ek olarak meraktan soruyorum S10+ ile nasıl bir sorun yaşadınız?

Ben de bir süre önce iPhone arayışındaydım ama XR ilk eklediğim seçenek olmuştu.

2 Sene kullanacağım sonra daha işim olmaz dersen zaten şu an iPhone 7 bile işini görecekken şu an yeni nesil tüm modeller seni fazlasıyla memnun edecektir. Bütçe kısıtlı ise XR alabilirsin ama bütçe varsa bence 11 almaya çalış. Zaten satarken o fazladan verdiğin parayı çıkartırsın diye düşünüyorum.

Ek olarak meraktan soruyorum S10+ ile nasıl bir sorun yaşadınız?

Hocam S10+nın iyi olduğu tek şey ekran, ben başka bir artısını görmedim. 4.5-5 saat ekran süresi alıyorum üstüne bir de rezalet bir yazılımı var. Bir çok hata kasma donma optimizasyon sorunları ile dolu bir cihaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı