S10 serisi Android 11 ve One UI 3 güncellemesi ve yorumlarınız

Makaleler
110
Güncellemeyi pazartesi yaptım. Genel olarak hoşuma gitti. Şeffaflıkların eklenmesi hoş olmuş. Animasyonlar güzelleştirilmiş. Medya kontrolü arttırılmış.

Ancak Pil konusunda bazı sıkıntılar var gibi, ya da bana öyle geldi. One UI 3 çok pil tüketiyor gibi geliyor.

Sizlerin yorumları nasıl?

Özellikle @Asım Demir

Ben S10 için beklemeden Almanya ROM'u kurdum, önceden 2 güne yakın giden pil sürem yarı yarıya düştü. Bu aşamada güncellemeyi geri çekti Samsung, yeni derleme yayınlanınca çözülmüştür dedim ama onda da aynıydı bende.

Tahmini 2 günün üstünde kullanım gösteren pil durum uygulaması şimdi 1 gün 5 saat ömür biçiyor. Çoğu uygulamayı uyku moduna aldım, bazı gereksiz konum servislerini, otomatik ağ arama ayarlarını vs. kapattım. Yakındaki cihazları ara özelliğini kapattım. Recovery mod ile cache temizledim. Bu aşamalardan sonra biraz toparladı. Hatta bir özellik varmış, Android 10'da var mıydı bilmiyorum. Telefon, kullanıma göre otomatik olarak güç tasarruf moduna girip çıkıyor. Bu özelliği de kullanmaya başladım fakat Android 10'daki pil süreme yine erişemedim. Umarım güncelleme ile toparlarlar.

s10 adaptip güç tasarrufu.jpeg

Performans ve görsellik konusunda ben de hoşnut kaldım. Özellikle güç tasarruf modunda olan hantallaşma kalkmış, normal hızlı kullanıma devam edebiliyoruz. Uygulamaların tepkileri hızlanmış, animasyonlar optimize edilmiş.

Bunun dışında makro kameranın da iyileştirildiğini gördüm ben, daha iyi odak yapıyor. Tek temennim pil performansının yerine gelmesi :)

Yeni konular

Geri
Yukarı