S10e sallanınca ses geliyor

daghanmustafa

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba Samsung S10e telefonum var ama sallayınca tık tık ses geliyor kamera kısmından. Kameraya girdim 1X'te ses kesiliyor geniş açıya alınca ses yine devam ediyor. Bir telefoncuya sordum vida olabilir dedi ama vida olsaydı kamerayı acınca ses kesilir miydi ki? Bir de bunu garantiye göndersem telefon açılınca suya dayanıklılığı gider mi orijinal servisinde?
Şöyle bir şey buldum.

Son düzenleyen: Moderatör:
OIS kapalıyken ses çıkar, normaldir. Kamera açılınca OIS'de aktifleşir ve takırtı geçer.

Telefon kapatılırken(Samsung servisinde) su geçirmez bantlar tekrar uygulanır, telefonunuzda düşmeye bağlı hasar yoksa su dayanıklılığı aynı şekilde devam eder.

Vida. Başka ne olacak ki?
Suya dayanıklılık eskisi kadar etkili olmaz.

Aklıma takılan şu kamera açılınca vida sesi kesermi hiç vidayı etkilemez sese devam eder ama hem Samsung'un sitesi hem de internetteki diger forumlar kameranın kendi sesi diyor benim de aklıma bu yatıyor aslında.

Aklıma takılan şu kamera açılınca vida sesi kesermi hiç vidayı etkilemez sese devam eder ama hem Samsung'un sitesi hem de internetteki diger forumlar kameranın kendi sesi diyor benim de aklıma bu yatıyor aslında.
OIS'e sahip kamera hareket yetisine sahiptir, mekanik bir parçadır. Kamera kapalı olduğu zaman onu yöneten mıknatıs veya motor kapanır. O yüzden tutacak bir şey kalmadığından takırtı yapar.

Bahsettiğiniz ses artık çoğu telefonun kamerasından geliyor. Bu sadece ois desteği değil, kamera içinde çoklu lens kullanımı gibi nedenlerden de kaynaklanıyor.

S21 fe telefonumda denedim ses geliyor. Herhalde siz söylemezseniz hiç fark etmeyecektim. Telefonu sallayıp da varla yok arası olan bu sesi duymak için telefona biraz saplantılı olmak gerek. :D

S21 FE telefonumda denedim ses geliyor. Herhalde siz söylemezseniz hiç fark etmeyecektim. Telefonu sallayıp da varla yok arası olan bu sesi duymak için telefona biraz saplantılı olmak gerek. :D

Bende ki ses telefonu elimle taşırken falan duymuştum varla yok arasi degil sallayinca çok rahat duyuluyor bende acaba S21 de sesi azaltmak icin mi uğraştılar.

Bende ki ses telefonu elimle taşırken falan duymuştum varla yok arasi degil sallayinca çok rahat duyuluyor bende acaba S21 de sesi azaltmak icin mi uğraştılar.
Olabilir. Kulağımın dibinde sallayınca duyuyorum. Bozuk paraları birbirine sürtünce çıkan sese benziyor ama onun baya kısık hali.

Yeni konular

Geri
Yukarı