S20 FE için Android 13 ne zaman gelecek?

Arkadaşlar sorduğum gibi A52S'e geldi. S20 FE hala bekliyorum. Ne zaman gelir? Kasım ayında gelecegini duyurmustu Samsung, aralık oldu hala iş yok.

Model adı.
Galaxy S20 FE.
Model kodu.
SM-G780G
İlk lansman yazılımı.
R(Android 11)
Güncel işletim sistemi.
S(Android 12)
Gelecek işletim sistemi.
T(Android 13)

Güncelleme takvimi.

Güncelleme durumu.
Test aşamasında.
Planlanan güncelleme tarihi.
20 Kasım 2022 - 25 Aralık 2022.

25 Aralık'ta tekrar güncelleme gelip gelmediğine bakınız.

Hocam bizim türk insanına videolarla gerçeğin bir olmadığını anlatmak sanırım 40 yıl sürer.
Video mu dedim ben? Atla hemen olaya devam böyle. S22 kullanan arkadaşım var ve OneUI 5 ile sorun yaşamadı. Genel olarak optimizasyona odaklanan bir güncellemeden ne gibi bir problem bekliyorsun acaba? A53 kullanıyorum 2-3 tane bug çıktı onun dışında cihaz akıcılaştı. Daha da saymamı ister misin?

Video mu dedim ben? Atla hemen olaya devam böyle. S22 kullanan arkadaşım var ve OneUI 5 ile sorun yaşamadı. Genel olarak optimizasyona odaklanan bir güncellemeden ne gibi bir problem bekliyorsun acaba? A53 kullanıyorum 2-3 tane bug çıktı onun dışında cihaz akıcılaştı. Daha da saymamı ister misin?
İsterim hocam mesela S21U kullanmış biri olarak 3GB boş ram kullanmasını neyle açıklarsın? Veya 5000 mahın 8 saat ekran süresi vermemesini sayar mısın? Yani tartışmaya gerek yok samsung sadece iphoneye rakip olabilmek için güncelleme veriyor kullanışlılığı yok.

SM-G780F yani Exynos işlemcili S20 FE'lere 74 Ülke/Servis sağlayıcıda Android 13 dağıtımı gerçekleşti. Fakat SM-G780G/Snapdragonlu S20 FE modeline hiçbir ülkede Andoid 13 dağıtımı gerçekleşmedi.

Android 12 dağıtımındaki gibi olacağını varsayarsak 1-2 hafta içerisinde SM-G780G'ye de Android 13 gelecektir. Çünkü Android 12'de de önce SM-G780F'e 15-16 gün sonra da SM-G780G'ye güncelleme vermişlerdi.

A serisine öncelik verilmesi çok saçma bence, S serisi ilk sırada olmalı. Galaxy S20FE Snapdragon için bende bekliyorum.

Android 12 harikaydı, 13 ile yeni özelliklere kavuşmak için sabırsızlanıyorum. Umarım gelecekte Android 14 sürümü Galaxy S20FE modeline sunulur ☄️
Screenshot_20221203_000530.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı