S20 FE SD vs S21 FE vs A52S

CyberTigin

Hectopat
Yer
Çorum
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Günlük kullanım, uzun pil ömrü, oyun oynanmayacak, uzun süre sık kullanılan uygulamaları (WhatsApp, YouTube, Instagram vb.) Sorunsuz çalıştıracak, F/P olarak hangisini önerirsiniz? Diğer konuları da okudum, S20FE için güncelleme takıntınız yoksa alınabilir denilmiş, bu güncelleme konusu bahsettiğim sık kullanılan uygulamalarda ne kadar fark edebilir. Android 13'te kalacakmış sanırım. Android 14 olmamasının nasıl bir dezavantajı olabilir. S21FE için aradaki fiyat farkını vermeye değer mi? S20FE'nin 256 GB 8 GB RAM olan modelini almayı düşünüyorum, 6 GB olan model ile arasında fazla bir fiyat farkı göremedim, donanımsal olarak yüksek RAM'in cihazın ömrüne yararı olacağını düşünüyorum. S21FE'yi geri plana atma nedenim aralarında çok fiyat farkı olması. A52S modeli ile fiyat olarak aynı civardalar ama genel olarak uzun ömürlü olacaksa malzeme kalitesi gibi hususları atlayıp A52S modelini de alabilirim. Başka öneriniz varsa en fazla 15.000TL bütçe ile önerilere açığım. Cihazı sıfır almak istiyorum. 2. el düşünmüyorum.

Uzun süre kullanacaksanız telefonu S21FE olabilir. Android 14'te ne gelecek bilemem ama genelde bu cihazlara 3-4 sene güncelleme veriyorlar. Eski bir cihaz almak daha az güncelleme almasına sebep olur. Yeni güncellemeler ile gelecek özellikleri kullanamazsınız ve yeni güncellemelerde ki özellikleri kullanan uygulamaları da kullanamazsınız yada o özelliklerden mahrum kalırsınız. Cihaz güncelleme almadıkça performans düşüşleri de yaşanmaya başlar. Benim gibi sık telefon değiştiren birisi iseniz çok problem olmaz.

Günlük kullanım, uzun pil ömrü, oyun oynanmayacak, uzun süre sık kullanılan uygulamaları (WhatsApp, YouTube, Instagram vb.) Sorunsuz çalıştıracak, F/P olarak hangisini önerirsiniz? Diğer konuları da okudum, S20FE için güncelleme takıntınız yoksa alınabilir denilmiş, bu güncelleme konusu bahsettiğim sık kullanılan uygulamalarda ne kadar fark edebilir. Android 13'te kalacakmış sanırım. Android 14 olmamasının nasıl bir dezavantajı olabilir. S21FE için aradaki fiyat farkını vermeye değer mi? S20FE'nin 256 GB 8 GB RAM olan modelini almayı düşünüyorum, 6 GB olan model ile arasında fazla bir fiyat farkı göremedim, donanımsal olarak yüksek RAM'in cihazın ömrüne yararı olacağını düşünüyorum. S21FE'yi geri plana atma nedenim aralarında çok fiyat farkı olması. A52s modeli ile fiyat olarak aynı civardalar ama genel olarak uzun ömürlü olacaksa malzeme kalitesi gibi hususları atlayıp A52s modelini de alabilirim. Başka öneriniz varsa en fazla 15.000TL bütçe ile önerilere açığım. Cihazı sıfır almak istiyorum. 2. el düşünmüyorum.

S21 FE almanı tavsiye ederim. Güncelleme olayına çok takılma derim. Birçok uygulamanın sürümü uzun olduğu için 4-5 yıl kullanabilirsin. Bir de güncelleme olayının dezavantajı planlı eskitme. Samsung'un da bu konuda vukuatlı olduğu ortada iken cihazda sorun yoksa güncellemeye bulaşmamak bence daha mantıklı.

Uzun süre kullanacaksanız telefonu S21FE olabilir. Android 14'te ne gelecek bilemem ama genelde bu cihazlara 3-4 sene güncelleme veriyorlar. Eski bir cihaz almak daha az güncelleme almasına sebep olur. Yeni güncellemeler ile gelecek özellikleri kullanamazsınız ve yeni güncellemelerde ki özellikleri kullanan uygulamaları da kullanamazsınız ya da o özelliklerden mahrum kalırsınız. Cihaz güncelleme almadıkça performans düşüşleri de yaşanmaya başlar. Benim gibi sık telefon değiştiren birisi iseniz çok problem olmaz.

Cevap için teşekkürler. S21 FE için batarya ömrü şikayetleri okudum. Bu sorun yaygın bir sorun mu?

S21 FE almanı tavsiye ederim. Güncelleme olayına çok takılma derim. Birçok uygulamanın sürümü uzun olduğu için 4-5 yıl kullanabilirsin. Bir de güncelleme olayının dezavantajı planlı eskitme. Samsung'un da bu konuda vukuatlı olduğu ortada iken cihazda sorun yoksa güncellemeye bulaşmamak bence daha mantıklı.

S21 FE'de sanırım Exynos işlemci var. Bu işlemcinin adı lekeli diye biliyorum. Bir sorun yaşar mıyım?

Merak ettiğim diğer bir konu ise A52S modeli S20FE'den daha fazla güncelleme alacak mı?

Cevap için teşekkürler. S21 FE için batarya ömrü şikayetleri okudum. Bu sorun yaygın bir sorun mu?

S21 FE'de sanırım Exynos işlemci var. Bu işlemcinin adı lekeli diye biliyorum. Bir sorun yaşar mıyım?

Merak ettiğim diğer bir konu ise A52s modeli S20FE'den daha fazla güncelleme alacak mı?

S21 FEdeki Exynos 2100 sorunsuz bir işlemci. Sorunlu olan Exynos 990.A52s olayına gelince A52s S20 FEden daha fazla güncelleme alacak. Bu doğru ama güncelleme olayı emin ol Samsung'un yaptığı planlı eskitme baz alındığında kesinlikle avantaj değil.

S21 fedeki Exynos 2100 sorunsuz bir işlemci. Sorunlu olan Exynos 990.A52s olayına gelince A52s S20 feden daha fazla güncelleme alacak. Bu doğru ama güncelleme olayı emin ol Samsung'un yaptığı planlı eskitme baz alındığında kesinlikle avantaj değil.

Hocam bir şey soracağım planlı eskitme diyorsunuz ama S20 FE ye zaten güncelleme geldi önceden bundan sonra gelecek güncelleme sayısı az ama toplamda yine aynı güncellemeyi alıyorlar tüm telefonlar aynı etkilenir diye düşünüyorum yanlışım varsa düzeltin.

Hocam bir şey soracağım planlı eskitme diyorsunuz ama S20 FE ye zaten güncelleme geldi önceden bundan sonra gelecek güncelleme sayısı az ama toplamda yine aynı güncellemeyi alıyorlar tüm telefonlar aynı etkilenir diye düşünüyorum yanlışım varsa düzeltin.

Yeni model satmak için eski modelleri bozma diye bir şey var. Planlı eskitme deyince herkesin aklına yavaşlama geliyor. Planlı eskitme sadece yavaşlama değildir. Kameranın kalitesinin düşmesi planlı eskitmedir. Batarya performansının düşmesi planlı eskitmedir. S22 Ultra kullananlar Android 13 le beraber batarya performanslarının 1 saat düştüğünü söylüyorlar. Güncellemenin esprisi ciddi bir yenilik gelir ya da cihazda yazılımsal bir hata olur o zaman güncellemek gerekir ama bir yerden sonra da güncelleme olayı sıkıntı. Not; planlı eskitmeyi sadece Samsung değil her marka yapıyor.

Son düzenleme:
Yeni model satmak için eski modelleri bozma diye bir şey var. Planlı eskitme deyince herkesin aklına yavaşlama geliyor. Planlı eskitme sadece yavaşlama değildir. Kameranın kalitesinin düşmesi planlı eskitmedir. Batarya performansının düşmesi planlı eskitmedir. S22 Ultra kullananlar Android 13 le beraber batarya performanslarının 1 saat düştüğünü söylüyorlar. Güncellemenin esprisi ciddi bir yenilik gelir ya da cihazda yazılımsal bir hata olur o zaman güncellemek gerekir ama bir yerden sonra da güncelleme olayı sıkıntı. Not; planlı eskitmeyi sadece Samsung değil her marka yapıyor.

Anladım teşekkürler bende S21 FE telefonumun kamerası neden kötüleşti diye düşünüyordum.

Günlük kullanım, uzun pil ömrü, oyun oynanmayacak, uzun süre sık kullanılan uygulamaları (WhatsApp, YouTube, Instagram vb.) Sorunsuz çalıştıracak, F/P olarak hangisini önerirsiniz? Diğer konuları da okudum, S20FE için güncelleme takıntınız yoksa alınabilir denilmiş, bu güncelleme konusu bahsettiğim sık kullanılan uygulamalarda ne kadar fark edebilir. Android 13'te kalacakmış sanırım. Android 14 olmamasının nasıl bir dezavantajı olabilir. S21FE için aradaki fiyat farkını vermeye değer mi? S20FE'nin 256 GB 8 GB RAM olan modelini almayı düşünüyorum, 6 GB olan model ile arasında fazla bir fiyat farkı göremedim, donanımsal olarak yüksek RAM'in cihazın ömrüne yararı olacağını düşünüyorum. S21FE'yi geri plana atma nedenim aralarında çok fiyat farkı olması. A52S modeli ile fiyat olarak aynı civardalar ama genel olarak uzun ömürlü olacaksa malzeme kalitesi gibi hususları atlayıp A52S modelini de alabilirim. Başka öneriniz varsa en fazla 15.000TL bütçe ile önerilere açığım. Cihazı sıfır almak istiyorum. 2. el düşünmüyorum.
Samsung S21 FE alman daha mantıklı.

Geri
Yukarı