Çözüldü S20 FE VoLTE arama var mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
@564300 hocam VoLTE aktif etmek istiyorsanız ayarlar>bağlantılar>mobil ağlar>volte aramalar seçeneğini aktifleştirin.
VoLTE sizin tamamen geniş bant üzerinden konuşmanızı değil, aradaki iletişimi güçlendiriyor ve bildiğim kadarıyla operatör ile alakası yok. Cihazın desteklemesi önemli ki sizin cihazınızda destekliyor. Aktifleştiğini bildirim çubuğundaki VoLTE gibi bir yazıdan anlayabilirsiniz.

İşinize yararsa, çözüm olarak işaretlerseniz sevinirim.

Edit: Araştırınca gördüm, şebeke servisinin destek sunmasıda gerekiyormuş. Ama sadece Türk Telekom'da sıkıntı yaşayanların olduğunu görüyorum.
O zaman bir servise baktır. Biraz uğraştırırlar seni ama yine de baktır. Garanti kapsamında olduğu için baktırabilirsin.

Türkiye yazılımı.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220725-190219_Settings.jpg
    Screenshot_20220725-190219_Settings.jpg
    12,5 KB · Görüntüleme: 38
Müşteri hizmetlerini arasana bi ne diyecekler. Birleşik krallıkla alakası yok bu arada.
Gayet de alakası var. Ülke yazılımlarına göre SIM Kart tanımlaması ve ayarlarını yapıyor. Birleşik Krallık'ta Turkcell mi var? Birleşik Krallık yazılımı Turkcell hattı algılayamaz, VoLTE ayarı da güncel sürümlerde yapılamadığı için yazılımın TUR yani Türkiye sürümüyle değişmesi gerek. Ama ondan önce ince ayar yapmayı deneyelim, belki de yazılım atmaya gerek kalmadan sorunu çözeceğiz. Şu videodaki yapılan ayarları bir yapmayi dene, aklına takılan bir yer olursa ekran görüntüsü at.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Telefon resmi Türkiye cihazı durum bilgisinden baktım.Hattım desteklemiyormuş konuşarak yaptım.
4.5G destekli her SIM kart VoLTE'yi de destekler. Temsilcinin yanlış bilgi verdiğini düşünüyorum. Sorun Turkcell tarafında veya SIM Kartınızda değil, cihazınızın yazılımında.

Gayet de alakası var. Ülke yazılımlarına göre SIM Kart tanımlaması ve ayarlarını yapıyor. Birleşik Krallık'ta Turkcell mi var? Birleşik Krallık yazılımı Turkcell hattı algılayamaz, VoLTE ayarı da güncel sürümlerde yapılamadığı için yazılımın TUR yani Türkiye sürümüyle değişmesi gerek. Ama ondan önce ince ayar yapmayı deneyelim, belki de yazılım atmaya gerek kalmadan sorunu çözeceğiz. Şu videodaki yapılan ayarları bir yapmayi dene, aklına takılan bir yer olursa ekran görüntüsü at.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

4.5G destekli her SIM kart VoLTE'yi de destekler. Temsilcinin yanlış bilgi verdiğini düşünüyorum. Sorun Turkcell tarafında veya SIM Kartınızda değil, cihazınızın yazılımında.
Cihaz resmi türkiye cihazı.Ayarlarında yazıyor.Hem yazılımında sorun varsa IMEI sorun çıkartmaz mı? Kutusunda yazan ile telefondaki IMEI aynı hem IMEI sorunu varsa sim kartı taktığımda cihaz kapatılcaktır der.IMEI türkiye yazılımı için uygun hem Samsung Members uygulaması destek bölümünden cihaz yazılımını test edebiliyorum.Turkcell hesabım uygulamasında VoLTE ve Hd al vardı bastım ama olmadı bende arayarak yaptım.Teşekkürler.

Cihaz resmi türkiye cihazı.Ayarlarında yazıyor.Hem yazılımında sorun varsa IMEI sorun çıkartmaz mı? Kutusunda yazan ile telefondaki IMEI aynı hem IMEI sorunu varsa sim kartı taktığımda cihaz kapatılcaktır der.IMEI türkiye yazılımı için uygun hem Samsung Members uygulaması destek bölümünden cihaz yazılımını test edebiliyorum.Turkcell hesabım uygulamasında VoLTE ve Hd al vardı bastım ama olmadı bende arayarak yaptım.Teşekkürler.
ROM ile IMEI'nin alakası yok ki. Siz o cihaza Samsung'un başka bir ülkeye ait orijinal bir yazilimini, misal Hindistan yazılımını cihazınıza kursaniz IMEI silinmez. O nedenle IMEI bir sorun yaratmaz.

ROM ile IMEI'nin alakası yok ki. Siz o cihaza Samsung'un başka bir ülkeye ait orijinal bir yazilimini, misal Hindistan yazılımını cihazınıza kursaniz IMEI silinmez. O nedenle IMEI bir sorun yaratmaz.
Şimdi bu Türkiye yazılımı değil mi? VoLTE kullanabiliyorum.

Dosya Ekleri

• image.jpeg
    image.jpeg
    14,5 KB · Görüntüleme: 21

Yeni konular

Geri
Yukarı