S20 FE vs 2. el iPhone

boriano

Decapat
Daha fazla  
Merhaba yakın zamanda telefon alacağım ve beni uzun süre götürecek bir telefon arıyorum.

Bütçemi zorlayarak S20 FE (Snapdragon'lu) telefonun 256 GB modelini tercih etmeyi düşünüyordum ancak temiz bulduğum 2. el iPhone X ve XR telefonlar kafamı karıştırdı.

Daha önce hiç iOS kullanmadım ama Android telefonların zaman içerisinde değer kaybettiği bir gerçek bu yüzden iPhone'a daha sıcak bakmaya başladım.
Diğer yandan ise 3-4 senelik 2. el bir cihaz yerine 0 bir cihaz almak da oldukça cazip geliyor.

Telefonu video izlemek ve ara sıra fotoğraf çekip sosyal medyada dolaşmak için kullanıyorum. Açıkçası çok da beklentim yok. Daha önce orta seviye telefonlar tercih ettim daha garantileri bitmeden kasmaya başlamaları ve yazılım problemleri beni oldukça üzdü. İhtiyaçlarımı karşılayacak başka telefon önerilerinizi de bekliyorum.

(Lütfen iPhone 11 önermeyin çünkü bütçem yetmiyor, elimdeki telefonu 1 hafta içerisinde değiştirmem gerekiyor)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba yakın zamanda telefon alacağım ve beni uzun süre götürecek bir telefon arıyorum.

Bütçemi zorlayarak S20 FE (Snapdragon'lu) telefonun 256 GB modelini tercih etmeyi düşünüyordum ancak temiz bulduğum 2. el iPhone X ve XR telefonlar kafamı karıştırdı.

Daha önce hiç iOS kullanmadım ama Android telefonların zaman içerisinde değer kaybettiği bir gerçek bu yüzden IPhone'a daha sıcak bakmaya başladım.
Diğer yandan ise 3-4 senelik 2. el bir cihaz yerine 0 bir cihaz almak da oldukça cazip geliyor.

Telefonu video izlemek ve ara sıra fotoğraf çekip sosyal medyada dolaşmak için kullanıyorum. Açıkçası çok da beklentim yok. Daha önce orta seviye telefonlar tercih ettim daha garantileri bitmeden kasmaya başlamaları ve yazılım problemleri beni oldukça üzdü. İhtiyaçlarımı karşılayacak başka telefon önerilerinizi de bekliyorum.

(Lütfen iPhone 11 önermeyin çünkü bütçem yetmiyor, elimdeki telefonu 1 hafta içerisinde değiştirmem gerekiyor)

Hocam alacağınız iPhone'lar 2. el olacağı için kesinlikle S20 FE Snapdragon 865 model öneririm.

Eğer illa iPhone alacaksanız 2. el iPhone 11 ya da sıfır SE 2020 bakın.
2. el iPhone 11 modellerine şurdan bakabilirsiniz.

Son düzenleme:
11 alacaksan al, diğer türlü SE 2020, X alınabilir değil benim gözümde. XR alınabilir uygun fiyata bulunursa. SE batarya ve ekran olarak kaybediyor. Güncel iPhone modellerine yönel.

Peki XR ve S20 FE arasında hangisini tercih ederdin? Şu ana kadar en uygun bulduğum XR 4700TL ve %88 pil ömrü bulunuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı