S20 FE vs Galaxy A73

Bütçe
12.000
Neden kimse güncelleme konusunu açmıyor ve A73'e çöp deniyor anlamıyorum. Telefonun asıl ömrünü belirleyen şey islemci olduğu kadar da alacağı guncellemedir. S20FE ile A73 arasından kesinlikle A73'u tercih ederim. S21 ile A73 arasında ise eğer Exynos istemiyorsanız A73. Ama o kadar para verdiğim telefon hem ısınsın hem de batarya optimizasyonu kötü olsun diyorsanız S21. S21 cidden iyi telefon ama bu Exynos işleri kotulestiriyor. Ayrıca şu an A73 9500-10000 bandında bulunabiliyor fiyatı ucuzladı A73'e çok iyi demiyorum ama hakkı yendiğini düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çünkü kimse 10.000 liraya satılan telefonda 6.000 liralık telefondakiyle aynı SoC'u görmek istemiyor. Sırf güncel bir telefon diye Snapdragon 778G bulunduran bir cihaza 10.000 verilmez. İstediği kadar ısınsın, Exynos 2100 ile Snapdragon 778G kıyaslanamaz. S21 batarya performansıyla öne çıkan bir cihaz değil zaten ve tek eksisi de batarya performansı. Onun dışında tamamen daha üstün. Ve şunu da belirtmek isterim, kötü bir SoC'a sahip cihaz her güncelleme sonrası planlı eskitmeden daha fazla nasibini alır. S bir cihazla A serisi bir cihazı kıyasladığımıza inanamıyorum :D

Çünkü kimse 10.000 liraya satılan telefonda 6.000 liralık telefondakiyle aynı SoC'u görmek istemiyor. Sırf güncel bir telefon diye Snapdragon 778g bulunduran bir cihaza 10.000 verilmez. İstediği kadar ısınsın, Exynos 2100 ile Snapdragon 778g kıyaslanamaz. S21 batarya performansıyla öne çıkan bir cihaz değil zaten ve tek eksisi de batarya performansı. Onun dışında tamamen daha üstün. Ve şunu da belirtmek isterim, kötü bir SoC'a sahip cihaz her güncelleme sonrası planlı eskitmeden daha fazla nasibini alır. S bir cihazla a serisi bir cihazı kıyasladığımıza inanamıyorum :D

Biraz daha açıklar mısın dediklerini SoC ne demek bilmiyorum. Ve bence planlı eskitmede sürüm daha önemli. SoC'nin daha önemli olduğuna dair bir kanıt var mı? Bilmediğim için soruyorum.

S20 FE daha iyi bir cihaz. A73'e o para verilmez. O kadar yükselebiliyorsan S21 de düşünülebilir.

Şu anda S20 FE de A73 de aynı fiyatta. O paranın verilebilir olduğunu düşünüyorum.

Biraz daha açıklar mısın dediklerini SoC ne demek bilmiyorum. Ve bence planlı eskitmede sürüm daha önemli. SoC'nin daha önemli olduğuna dair bir kanıt var mı? Bilmediğim için soruyorum.

SoC'un ne olduğunu bilmeden nasıl bu yorumları yapabiliyorsunuz?

Ayrıca SoC, Android sürümünden daha önemli.

Siz olsanız giriş seviyesi ama Android 13 çalıştıran bir cihaz mı alırdınız, yoksa Flagship seviye ama Android 10 çalıştıran bir cihaz mı?

Siz olsanız giriş seviyesi ama Android 13 çalıştıran bir cihaz mı alırdınız, yoksa flagship seviye ama Android 10 çalıştıran bir cihaz mı?

Android 13 mü? A73 Android 16 destekliyor.

Siz olsanız giriş seviyesi ama Android 13 çalıştıran bir cihaz mı alırdınız, yoksa flagship seviye ama Android 10 çalıştıran bir cihaz mı?

Ayrıca birini bilmiyor diye ayıplamak yerine (çok bildiğin şeyi) anlatmayı deneyebilirsin.😂

Android 13 mü? A73 Android 16 destekliyor.

Ben orada varsayım olarak, örnek vermiştim.

Ayrıca birini bilmiyor diye ayıplamak yerine (çok bildiğin şeyi) anlatmayı deneyebilirsin.😂

Bana burada cevap yetiştireceğinize, bi' zahmet edip internetten bakabilirdiniz. Hah, komik mi sanıyorsunuz kendinizi?

Ama durun ben sizi o zahmetten kurtarayım;

SoC = CPU = İşlemci

Ama durun ben sizi o zahmetten kurtarayım;

SoC = CPU = işlemci

Cümleden ne olduğu çıkıyordu ancak belirtmek isterim kimse SoC'un ne olduğunu bilmek zorunda değil çünkü kullanım alanı yok gibi bir şey. İlk defa sizden duyuyorum. Hatta SoC o kadar olmayan bir şey ki tanımı Google'da bile direkt çıkmıyor:) Umarım aşağılamak yerine açıklamayı tercih edersiniz, bu üslup hiç hoş değil.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-08-17-13-10-14-67_680d03679600f7af0b4c700c6b270fe7.jpg
    Screenshot_2022-08-17-13-10-14-67_680d03679600f7af0b4c700c6b270fe7.jpg
    62,1 KB · Görüntüleme: 104
S serisi bir clasman telefonu a clasman bir telefonla mi karsilastiriyorsunuz?
Ayrica S21'in kamera özellikleri yaninda A73 fos kalıyor.
Ayrica S21'deki Exynos kötü değil. Exynos 990 kötüydü onu da güncellemeler ile iyi geliştirdiklerini duymuştum eskisi gibi berbat bir performans sergilemiyormuş.
Exynos bir kere hata yaptı diye tum işlemciler icin ayni yargıyı oluşturmak cok mantiksiz.

S serisi bir clasman telefonu a clasman bir telefonla mi karsilastiriyorsunuz?
Ayrica S21'in kamera özellikleri yaninda A73 fos kalıyor.
Ayrica S21'deki Exynos kötü değil. Exynos 990 kötüydü onu da güncellemeler ile iyi geliştirdiklerini duymuştum eskisi gibi berbat bir performans sergilemiyormuş.
Exynos bir kere hata yaptı diye tum işlemciler icin ayni yargıyı oluşturmak cok mantiksiz.

SoC: System on Chip: Entegre Çip

Yani telefonun kısaca her şeyi. Snapdragon 778G, Dimensity 1200 gibi dediğimiz şeyler SoC olarak geçer. Her şey SoC'a bağlıdır. Batarya performansı, kameranın video kayıt desteği, GPU, CPU, bunlar hep SoC ile alakalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı