S20 FE vs iPhone SE 2020

Bütçe
7.500
Daha fazla  
Dostlar 6s, 11 ve 13 mini kullanmış biri olarak bu cihazların hepsini bir şekilde satmak durumunda kaldım ve maksimum bütçe olarak elimde 7.5k kaldı. Apple ekosisteminden çıkmak istemesem SE 2020'nin de batarya konusunda ciddi sıkıntı olduğu söyleniyor. Android tarafında ise bu fiyat bandında S20 FE'den başka seçenek de pek bulamadım. Sizce gerçekten hangi cihazı tercih etmem mantıklı olur? Pil konusu benim için çok önemli ama bir yanım Apple ekosisteminden çıkmak istemiyor.

6 ay S20FE kullandım fakat ilk ayından sonra illallah getirdi. Kağıt üstünde özellikleri çok güzel ama sistem o kadar kötü ki bildirim panelini açarken bile kasıyor, sistem kullandıkça şişiyor ve neredeyse kullanmana izin vermiyor. Satıp SE2020 aldım, çok memnunum. Batarya için telefonu sürekli güç tasarruf modunda kullanıyorum 5 saat ekran süresi veriyor bana. Telefonu gece ve gün içinde bir defa şarj ediyorum. Yalnız S20Fe'nin ana kamerası çok güzeldi (tabi sistem hantal olunca adam akıllı kullanamadım bile ama olsun) SE2020'ye taş çıkarırdı, ultra geniş açısı eh işte ama telefotosu gün ışığı altında çekmediğim sürece çok kötüydü; selfie kamerası da kötüydü.
Ekran ise çok iyidi. Dizi, film izlemek çok keyifliydi. 120Hz görüntü ve 240Hz dokunma hassasiyetini kullanmak resmen lükstü. SE2020'ye geçtiğimde eksikliğini hissettim.

Son düzenleme:
6 ay S20FE kullandım fakat ilk ayından sonra illallah getirdi. Kağıt üstünde özellikleri çok güzel ama sistem o kadar kötü ki bildirim panelini açarken bile kasıyor, sistem kullandıkça şişiyor ve neredeyse kullanmana izin vermiyor. Satıp SE2020 aldım, çok memnunum. Batarya için telefonu sürekli güç tasarruf modunda kullanıyorum 5 saat ekran süresi veriyor bana. Telefonu gece ve gün içinde bir defa şarj ediyorum. Yalnız S20FE'nin ana kamerası çok güzeldi (tabii sistem hantal olunca adamakıllı kullanamadım bile ama olsun) SE2020'ye taş çıkarırdı, Ultra geniş açısı eh işte ama telefotosu gün ışığı altında çekmediğim sürece çok kötüydü; selfie kamerası da kötüydü.
Ekran ise çok iyiydi. Dizi, film izlemek çok keyifliydi. 120Hz görüntü ve 240Hz dokunma hassasiyetini kullanmak resmen lükstü. SE2020'ye geçtiğimde eksikliğini hissettim.

Bende pilden feragat edip SE2020 alacağım sanırım Android geçmek istemiyorum.

Geri
Yukarı