S20 FE vs iPhone XR/XS

Bütçe
11000
İnsan gibi kullandığınız sürece hiçbir Android telefon, özellikle hiçbir Samsung yavaşlamaz arkadaşlar. Boşuna Samsung yavaşlıyor falan demeyin. 5 senelik Galaxy C9 PRO telefonumu 5 sene boyunca hiç yavaşlama olmadan kullandım. Bataryası ölene kadar kullandım bir kere bile telefoncu yüzü görmedi. Eski Android sürümünde olmasına rağmen çatır çatır çalışıyordu. Önbellekleri düzenli olarak temizlediğiniz ve 7-24 şarjda oynamadığınız sürece hiçbir Android telefon yavaşlamaz ve Apple telefonları kadar stabil çalışır.

Kullandığım telefonlar;
Galaxy S4
Galaxy S5
Galaxy S7
Galaxy C9 PRO
Galaxy S20FE (5 aydır kullanıyorum)

Sanırım kalan tek seçenek S20 FE. XS ve 11 gibi modeller Adana'da bulunuyor, ama çok pahalı fiyatlara satılıyor. S9+'tan nasipse geçeceğim. Çok oyun oynayan birisi değilim. Sanırım S20 FE snapdragon modelini alıcam.

Normalde iPhone önerirdim ama XR, XS bunlar 2-3 yıla desteği kesecek modeller biraz eskidi artık yani. 11 bile sınırda onu almanız daha iyi olur ama onun da XR gibi iğrenç bir ekranı var. En iyisi Samsung alın bu bütçeye.

Genelleme yaptığın için öyle dedim. XS Max’in bataryası o kadar iyi değil tabi ki.
Xs max e göre genelleme yapmıştım ben oysaki

Sanırım kalan tek seçenek S20 FE. XS ve 11 gibi modeller Adana'da bulunuyor, ama çok pahalı fiyatlara satılıyor. S9+'tan nasipse geçeceğim. Çok oyun oynayan birisi değilim. Sanırım S20 FE snapdragon modelini alıcam.
Hocam pek önermem fakat yurtdışı telefonlara bakış açın nedir acaba

Son düzenleme:
Fakat Samsung'un bataryası, şarj hızı vs. ve ekstra olarak Apple iPhone telefonlardan belirli bir dònem sonra güncellemeler gelmemeye başlıyor fakat işlemci olarak iPhone daha önde oluyor

Anlamadım hocam? Güncellemeler gelmemeye başlıyor derken? Sanırım yanlışlıkla iPhone yazdınız.

O Android telefonlar için geçerli hocam. IPhone'lar daha fazla güncelleme alıyor (ortalama güncelleme ömrü IPhone'ların 6-7 yıl civarı.)
Oyleyse tamam hocam ben yanlış biliyormuşum çünkü iphone pek kullanmadim ve bildigim kadariyla uygulama guncellemesi yapilmiyor biyerden sonra samsungda boyle bir sorun yok sanirim cihaz yetiyorsa jstenilen hersey indirilebiliyor.

Oyleyse tamam hocam ben yanlış biliyormuşum çünkü iPhone pek kullanmadim ve bildigim kadariyla uygulama guncellemesi yapilmiyor bir yerden sonra Samsung'da boyle bir sorun yok sanirim cihaz yetiyorsa jstenilen her şey indirilebiliyor.

Eğer uygulama sizin kullandığınız iOS sürümünden desteği keserse güncelleme yapamıyorsunuz. Android'de APK ile vs. Uygulamayı gene de yükleyebiliyorsunuz.

Geri
Yukarı