S20FE vs S20+

Bütçe
5000-6000

YunusEmreTugran

Hectopat
Daha fazla  
Uzun süre araştırmalarım sonucunda, bu iki telefon arasında kaldım.
S20FE de daha iyi bir işlemci var fakat öbür yandan S20+ da daha iyi kamera ve ekran var, alacağım telefon uzun süre kullanacağım. Oyun neredeyse hiç oynamıyorum bu yüzden aralarındaki performans farkı benim için pek önemli değil. Ama S20 FE alırsam sıfır, S20+ alırsam ikinci el alacağım, sizce hangisini tercih etmeliyim?
Not: Eğer S20+ alırsam alırken nelere dikkat etmeliyim ve cihazın içinin daha önce açılmadığını nasıl öğrenebilirim?

Uzun süre araştırmalarım sonucunda, bu iki telefon arasında kaldım.
S20FE de daha iyi bir işlemci var fakat öbür yandan S20+ da daha iyi kamera ve ekran var, alacağım telefon uzun süre kullanacağım. Oyun neredeyse hiç oynamıyorum bu yüzden aralarındaki performans farkı benim için pek önemli değil. Ama S20 FE alırsam sıfır, S20+ alırsam ikinci el alacağım, sizce hangisini tercih etmeliyim?
Not: Eğer S20+ alırsam alırken nelere dikkat etmeliyim ve cihazın içinin daha önce açılmadığını nasıl öğrenebilirim?

S20+ alırsanız S20 FE modelinden daha kısa ömürlü olur.

Exynos 990 SD 865'e göre çok daha zayıf bir işlemci.

Benim tavsiyem S20 FE almanızdır.

S20+ alırsanız S20 FE modelinden daha kısa ömürlü olur.

Exynos 990 SD 865'e göre çok daha zayıf bir işlemci.

Benim tavsiyem S20 FE almanızdır.

S20+'daki ekran kenarları, S20FE'ye göre çok daha ince, üstelik S20+ da eğimli ekran var.
Bence bunlar büyük artılar, bu yüzden çok arada kaldım.

S20+'daki ekran kenarları, S20FE'ye göre çok daha ince, üstelik S20+ da eğimli ekran var.

O zaman karar sizde artık hocam, bazı sitelerde cihazın yurt dışından getirilmiş Snapdragon 865 işlemcili versiyonu 2. el satılıyor onlara bir bakın isterseniz.

Görünüş, video kayıt performansı, ekran çözünürlüğü, malzeme kalitesi gibi noktlarda S20+ daha iyi olsa da sorunlu bir yonga seti kullanıyor.

Exynos 990 hakkında çok fazla şikayet var.

Eğer ki @Elan Morin Tedronai hocamın dediği gibi bir S20+ alırsanız çok daha mantıklı olur ama.

S20 FE alırsam sadece 2 ay kullanınca 500-1000 TL gibi bir fiyat düşüyor. Ve ekran olarak S20 FE kenarları çok kalın diye bir söylem duydum bu ne kadar doğru?

Geri
Yukarı