S21 FE vs S20 FE vs A54 vs Xiaomi 12 Lite

S21 FE için ısınma ve şarjın hızlı bittiği problemleri olduğu söyleniyor nedir o durum?
Her telefon ısınıyor, Exynos 990 bulunduran S20 gibi anormal ısınmalar yok tabii. Ayrıca Exynos 2100 iyi bir SoC, ama S21 FE sonuca bakarsak bir oyuncu telefonu değil, çünkü oyun amaçlı üretilmiş bir soğutma tasarımı bulunmuyor. Isınmayan bir telefon istiyorsan ve hardcore oyuncuysan Vapor Chamber bulunduran, soğutma çözümü başarılı cihazlara bakman gerekiyor. S21 FE gibi cihazların oyunlarda sorunsuz performans vermesini istiyorsan ekran parlaklığını %60 civarlarına düşürüp oyun esnasında kılıf takılı ise kılıfı çıkarman gerek.

S21 FE ve S20 FE en mantiklilari. S20 FE'nin 6W ile sunduğu performansın bir üstünü S21 FE ile 10W ile alıyorsun. Fark bu aslında. SD 865'in video işlemesi de Exynos 2100'den daha iyi. Video stabilizasyon testlerinde fark edilebiliyor. Direkt NPU'su daha iyi. Ha aralarında uçurum var mı? Hayır yok. Exynos 2100 doğrudan daha iyi GPU sunuyor. Termal başarımdan dolayı oyuna yansitamiyor.

Ama S21 FE daha iyi bir ekran ve uzun yazılım desteği sunar. Ayrıca selfie kamerası da fark edilir şekilde daha iyi. Oyun harici S21 FE daha iyi bir cihaz. Oyun istiyorsan POCO F4 bak zaten. S23 serisi ve S20 Snapdragon serisi harici Samsung flagship'leri pek de oyun için uygun değil.

A54 ise mid-range bir cihaz. Batarya ve ekran harici S20/21 FE ile kapışacak bir cihaz değil. Batarya cok önem veriliyorsa bakılabilir.

Mi 12 Lite ise HM2 sensörü ile bunlarla kapışacak bir cihaz değil

Uzun lafın kısası S21 FE almak en mantıklısı. Ben oyun için alıyorum dersen hepsini salla.

Her telefon ısınıyor, Exynos 990 bulunduran S20 gibi anormal ısınmalar yok tabii. Ayrıca Exynos 2100 iyi bir SoC, ama S21 FE sonuca bakarsak bir oyuncu telefonu değil, çünkü oyun amaçlı üretilmiş bir soğutma tasarımı bulunmuyor. Isınmayan bir telefon istiyorsan ve hardcore oyuncuysan Vapor chamber bulunduran, soğutma çözümü başarılı cihazlara bakman gerekiyor. S21 FE gibi cihazların oyunlarda sorunsuz performans vermesini istiyorsan ekran parlaklığını %60 civarlarına düşürüp oyun esnasında kılıf takılı ise kılıfı çıkarman gerek.

Çok oyun oynayan birisi değilim arada birçok canım sıkılır lakin genel olarak çoğu uygulamayı kullanırım bu 4 telefondan hangisini almalıyım ya da farklı bir öneriniz var mı?

Çok oyun oynayan birisi değilim arada birçok canım sıkılır lakin genel olarak çoğu uygulamayı kullanırım bu 4 telefondan hangisini almalıyım ya da farklı bir öneriniz var mı?
Çok oyun oynamıyorsan bu sorunun cevabı direkt olarak S21 FE, başka telefonlara bakma hiç.

Peki öneriniz nedir?
S21 kullanıyorum asla ısınma sorunu yaşanmadı. Bir ara Instagram'da baya isiniyordu ama suç tamamen Instagram'in optimizesinde.
Exynos 2100 normalde ısınan bir SoC değil. Sadece yapısı gereği fazla tüketiyor ve stabilitesi kötü.
İkinci sebep oyunu etkiler. İlki ise normal bir kullanıcıyı kurtarıyor. Yoğun kullanımda günü çıkarmaz. S21 ile 6 saat çevresi SoT alıyorum.

Görüşümü beğenmeyen teknoloji cahillerine sesleniyorum. S20 FE Snapdragon 865 stabil bir işlemcidir ve Exynos 2100e göre oyunda daha iyidir. Kalkıp görüşüme disslike atıyorlar. Şaka gibi telefondan anlayan herkes bunu söyler zaten Snapdragon'lar daha stabil çalışır. Exynos 2200 de Exynos 2100'den daha iyi kağıt üzerinde ama kronik sorunlu bir işlemci diyorsunuz o zaman Exynos 2200 daha mı iyi 2100'den?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı