S22 ısınması telefonun ömrünü kısaltır mı?

Makaleler
9
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i7 10750H || GTX 1660 Ti 6 GB Mobile || 2x16 GB RAM || 512 GB NVMe M.2 SSD || 1080p 144 Hz IPS Panel || Windows 11-macOS Big Sur || Acer Nitro 5 AN515-55 2020 ||
Meslek
Öğrenci
Telefonu Spigen tough Armor kılıf ile kullanıyorum. Telefonun sıcaklığı kılıfa ılıklık olarak yansıyor. Performansta bir sorun yok ve cihaz sıcaklık kaynaklı 60 Hz'e düşürme veya parlaklık kısma yapmıyor. Ancak bu şekilde kullanmam uzun vadede ne yönde etkiler? En azından 4 yıl kullanım için dikkat edebileceğim bir şey var mıdır?

Not: Kılıf yokken aynı ısınma telefonun kasasında oluyor. Kılıf varken az bir farkla fazla olabilir ama bariz fark yok.

@BERWAR

S20 FE Snapdragon kullanıyorum elime sıcaklık gelince ekranını yüzüme değdiriyorum çünkü el sıcaklığı tam anlamaz sıcak gibi gelir ya da kılıfıyla yüzüme koluma falan değdiriyorum ısı hissedilmiyor ılık yani.
Bu arada yüksek ısı zarsrlı ama yüksrk ısı derken 40 derece falan değil 45-46 derece batarya için tehlikeli sıcaklıktır.
Zaten telefon kendini kapatmıyorsa,kilitlemiyorsa sıcaklık önemli olmayan derecededir.

Telefonu Spigen tough Armor kılıf ile kullanıyorum. Telefonun sıcaklığı kılıfa ılıklık olarak yansıyor. Performansta bir sorun yok ve cihaz sıcaklık kaynaklı 60 Hz'e düşürme veya parlaklık kısma yapmıyor. Ancak bu şekilde kullanmam uzun vadede ne yönde etkiler? En azından 4 yıl kullanım için dikkat edebileceğim bir şey var mıdır?

Not: Kılıf yokken aynı ısınma telefonun kasasında oluyor. Kılıf varken az bir farkla fazla olabilir ama bariz fark yok.

@BERWAR

Ömür olayına bir şey diyemem ama bataryanın zayıflamasına neden olur? S22 ailesinde alınacak tek cihaz büyük kasa ve soğutma sisteminden dolayı S22 Ultra dır. S22 ile S22 Plus 8 gen 1 ve soğutma sistemi olmadığı için alınmaması gereken cihazlar.

Öncelikle bu biyolojik varlık değil, ömrü kısalmaz ya da bataryanın kimyasal sağlığını olumsuz etkilemez.

Ve S22, şu an S23 çıkana kadar en F/P ve ülkemizde fiyatını tek hak eden amiral gemisidir. Herhangi bir ısınma problemi yok, özellikle performansı etkileyecek kadar anormal bir ısınma problemi yok. Tek rakibi iPhone 13 ve P50 Pro'dur. Sensör de Sony dışında rakibi yoktur, düşük ışık, gece çekimi, telephoto ve makro modunda da Sony'den bariz bir şekilde daha iyidir. S22 Ultra'nın bazı senaryolarda 14 Pro Max'den daha iyi çektiğinden her şey özetleniyor zaten.

Samsung Galaxy A12 vardı bende batarya değişimden sonra çok ısınıyordu kış ayında çok işime yarıyordu elimin arasına koyup ısınıyordum 3,4 ay kullanıp satmıştım ki çok çok aşırı derecede ısınmadığı derece hiçbir şey olmaz ömrü kısaltmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı