S22 Ultra internet paylaşımını sürekli kullanmak telefona zarar verir mi?

joker1616

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba iyi sosyaller,
Öncelikle evimde internet yok ancak sınırsız bir mobil veriye sahibim, yani paketim içinde olduğum ülke şartlarında limitsiz internet sunuyor. Bu sebepten dolayı telefonumdan bilgisayarıma internet paylaşımı yapıp saatlerce oyun veya film veya dizi izliyorum. Şimdiye kadar önemsemedim çünkü telefonum zaten eskiydi. Şimdi yeni telefon alacağım bu işlem telefonuma zarar veriyor mu? Batarya ömrüne etkisi var mı bu eski telefonumun açıkca ısındığını hissediyorum teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Isınması normal. Sistemler çalışmak için var. Zarar vermez ancak bataryanız daha hızlı biter sadece kullanıldığı sürece.

Öte yandan, batarya ömrü konusuna değinirsek; Eğer batarya ömrünü koruyarak bunu devam ettirmek istiyorsanız pilinizi her daim %20 ile %80 arasında tutun.

Bataryaya verdiği zarar yüzde 2-3lük bir yıprantıdır, isinmalar olur. Yani, ısınması dışında çokta bir sıkıntı yaratmaz, zaten hepsinin kullanım ömrü var, bataryayı çok onemsemeyin.

Şarjınız daha hızlı biter ve cihaz ısınır. O ısının zararı da çook uzun vadede görülür. Zaten amiral gemisi bir cihaz sorun olmaz.

Cevaplarınız için hepinize teşekkür ederim. Eski telefonum ile sürekli SIM kartı değiştirerek kullanmayı düşünüyordum bundan vazgeçtim.

Yeni konular

Geri
Yukarı