S22 vs S21 FE vs iPhone 11

Bu cihazlardan hangisini alırsan al memnun olursun.

Aslında aklımda Samsung kaymak var ama niyese millet Android'ten iOS geçiyor ben hiç Android kullanmadım. Denemeli miyimde bilmiyorum en azından 5 sene garanti beni yarı yolda bırakmaması gerek. Ondan sonrası Allah'a emanet çalışıyor zaten genellikle bozulmazsa bozulmaz.

Sen bilirsin artık Android'e alışamam dersen IOS alabilirsin. Şahsen hem IOS, hem Android kullanan birisiyim şu an. Android'in rahatlığını IOS'ta göremiyorum. Ben telefonlarla fazla haşır neşir olduğum için IOS sistemi beni yoruyor. Hızından, stabilitesinden memnunum. Kullandığım Android elbette kullandığım Iphone rakibi değil, yerini de dolduramaz ama ondan da memnunum stabilitesinden falan.

Yazılımcıyım aslında ama telefonu genellikle aç kapa için kullanıyorum. Banka uygulamaları vs deyim.

Hocam benim emektar S7 sonunda anakart arızası verdi. Tabii ki herkesin kullanımı farklı ve her cihazın arıza şansı da aynı değil bunu biliyorum. Yine erken arıza yaşadığımı belirtmek isterim. Cihazı sıfır almıştım ve tam olarak 4 yıl 3 ayda kullanım ömrünü bitirdi. Şu an ben de S21 FE veya S22 alma arefesindeyim ancak ortalama 13-18 bin Tl verdiğim cihazın yine 4 yıl civarı gidebilme, hatta 2 yıl garanti sonrası bozulma riskini düşününce çok kararsız kaldım.

Cihaz değişim kampanyası ile S22'yi 14-5 bin TL alacağım ancak içime sinmiyor her nedense. Bir de Snapdragon 8 Gen 1 pişman eder mi diye de düşünmekteyim.

Yazılımcıyım aslında ama telefonu genellikle aç kapa için kullanıyorum. Banka uygulamaları vs deyim.
Senin için uygun olan IOS o zaman.

Şansına biraz daha uzun gidebilirdi. Anakart tamiri ne kadar sordun mu? 8 Gen 1 beklentileri karşılamadı Samsung'un üretimi ve ARM'den dolayı. Yine de iş görür. 8 Gen 1 Plus ısı ve güç tüketimi noktasında çok daha iyi TSMC üretimi.

1330 TL fiyat verdi resmî servis. 6 ay da parça garantisi veriyorlar. Karar veremedim henüz. Telefonun ekranında şu an sorun yok. Batarya da önemli değil. Anakart değişince beni ne kadar götürür sizce?

Bilemiyorum.

İşini görüyorsa devam etmek mantıklı ama 1300 TL verip telefon kısa sürede bozulursa insana koyar.
Hafıza konusunda sıkıntı yapıyor ama bir şekilde idare ediyorum. Anakart değişince geriye bir şey kalmıyor gibi ama emin olamadım. Bu S7 eski ancak gerçekten şu an orta segment tüm telefonlardan iyi bir kamera ve ekrana sahip. Sırf telefon değiştirmek için segment düşürmek istemiyorum. Eski Samsung serileri ve isimlendirmesine göre S22 dahi S7 dengi olmuyor Samsung hiyerarşisi içinde. Yine de nispeten küçük ekran, güncellik ve DCI-P3 renk gamutu + HDR olması bir nebze alınabilir kılıyor. S21 FE de renk gamutu beni uzaklaştırdı.

Bu S7 eski ancak gerçekten şu an orta segment tüm telefonlardan iyi bir kamera ve ekrana sahip.
Kesinlikle. Değiştireceksen epey bir para harcaman gerek.

1300 TL vereceğine ikinci el S9 serisi daha mantıklı ama temiz bulman gerekiyor. En uygun bu şekilde sana olur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…