S22 vs S21 FE vs iPhone 11

Bende telefon tercihimi yapacağım sırada özellikle Iphone 11 ve S21 FE arasında kalmıştım. Özellikle ekran kalitesinden dolayı S21 FE tercih ettim ve yaklaşık 5 aydır S21 FE kullanıyorum. Bu model ile ilgili sorularınız varsa elimden geldiği kadar cevaplamaya çalışırım. Ben genel olarak cihazdan memnunum. Tek eksi yanı batarya performansı kötü. Kendi kullandığım değerlere göre hep mobil veri ile sosyal medya uygulamaları ve tarayıcı ile ortalama 3-4 saat ekran süresi alıyorum. İşin içine konum ve Bluetooth girerse bu süre daha da düşük oluyor. Genelde gün içerisinde iki kere şarj ediyorum. Batarya sizin için sorun değilse oldukça güzel bir cihaz. Belirttiğiniz üç cihaz arasında benim tercihim S22 olurdu. Fakat onunda bataryası hakkında pek iyi bir yorum görmedim.

Dostum 10 yıl çok uzun bir süre. Önümüzdeki 5 yılı çıkartmak istiyorsan IOS bir cihaz önerebilirim. Bu iPhone 11 olur mu, olmaz mı bilemem. Bütçe el veriyorsa iPhone 13 alabilirsin.

10 yıl kullanmayı düşünmeden önce 10 yıl önce hangi telefon vardı diye bakalım:

2012'de çıkan telefonlar:
  • Samsung Galaxy S3.
  • Apple iPhone 5

10 değilde 7 sene kullanabilirsin ancak. o da en güncel olan s22 olur.

Şu an elimde 6 var yaklaşık 8 sene olacak sanırım düzgün bir şekilde elimde çalışıyor 😂 korktuğum Samsung için böyle dayanan yorumlar görmedim

Samsung amiral gemisi modelleri de çok uzun yıllar gider. S serisi çok özel bir seri. Uzun dönem stabilitesi olarak iOS hala bir adım önde ama eskisi kadar büyük bir fark tabii elbette yok. 10 yıl ayrıca iOS için bile çok çok uzun bir süre.

Bilmiyorum elimdeki cihaz 8 yıldır benimle 😂 artık beni sal diyor haliyle e almışkende düzgün bir şey alayım diyorum elimde kalmasın.

Yeni konular

Geri
Yukarı