S22 vs S23FE

YAŞAR ÇAKMAK

Centipat
Daha fazla  
Ailem istemedi pahalı telefonu bu 2 telefonu buldum S22 ile S23 FE'nin özellikleri aynı hangisini alayım? Arasında 6bin TL fark var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Onda bunda şundadır Snapdragon kimdeyse benim gönlüm ondadır! Exynoslu s21 fe kullanıcısı olarak Exynos'u gördüğün yerde çöpe at, telefonun şarjı yarım gün zor gidiyor. Telefonun hızında vs. bir sorun yok ama şarjı emiyor. Sorun global yabancı forumlara da bakabilirsin şarj mevzusu genel sorun bu işlemcide.

S22 kronik problemleri olan bir cihaz. Isınma ve şarj konusunda büyük negatifliklere sahip.
S23 de kasa açısından A53 ile aynı kasayı paylaşan bir cihaz; A73 yerine gelen bir S serisi oldu kendisi. Bunun yanında Exynos ile gelmesi de ayrı bir negatif özelliği lakin yine de S22'ye göre kesinlikle daha stabil çalışıyor.
Bunları göz önünde bulundurun ve ona göre karar verin derim ben.

Ailem istemedi pahalı telefonu bu 2 telefonu buldum S22 ile S23 FE'nin özellikleri aynı hangisini alayım? Arasında 6bin TL fark var.

S23FE özelliklerden kısılmış cihaz, S22 ise Ultra serisi gibi olmasa da amiral gemisi seviyesinde bir cihaz. Ve ısınma sorunu güncellemeler ile düzelmiş diyorlar ama bataryası çok iyi değil. Kullanıma bağlı gerekirse powerbank almanız gerekebilir o kadar.

Notumu düşeyim, S23 FE kasa olarak direkt A54 gibi bir şey çok yakın.

Exynos 2200 dediğimiz işlemci Samsung'un bazı ülkelerde kullandığı S22 serisinin iişlemcisi ancak üretim süreci biraz iyileştirilmiş. 8 Gen 1 ile benzer performans sunuyor ancak AI performansı gibi şeylerde Qualcomm halen bir tık önde.

Tasarım istiyorsan S22 daha makul ama ben olsam ve eğer öğrenciysen Samsung'un sitesindeki hem değişim kampanyasına hem de S23 FE öğrenci indirimine bakardım.

Geri
Yukarı