S22 yerine telefon önerisi

İşlemcisi kronik sorunlu olan S20 ile S22 ailesidir. YouTube'da Exynos 990 ile 8 gen 1'in sorunlu olduğuna yüzlerce video ve kullanıcı yorumu var.
Aynen. Apple cihazdan yorum yapıyorsun. Tahminim eline hiç bir s21 veya s22 sürmedin.

Telefonu, arayüzü, stabilliği, kamerası, instagram fotoğraflarında verdiği kalitesi, uzun batarya ömrü, en az 5 yıl tamir görmeden götürmesi için mi alıyoruz yoksa absürt bir anime oyunu için mi? Telefonu sadece oyunlara göre kıyaslıyorsun.

Yoo. Kamera açısından S23 bazı yönlerden iyiyken iPhone 13 yazılımdan dolayı öne geçmiş bazı alanlarda. Ama S23'ün yazılıma laf etmek yanlış olur. Ekranlara yaptığı efekt özellikle harika sonuçlar veriyor.

Uzun batarya ömrü diyip de Apple savunmak büyük bir hata. Apple'ın ürünleri uzun kullanımda bataryada düşüyor.

Samsung S23 veya iPhone 13'ün ikisi de düzgün kullanıldığı sürece 5 yılda sıkıntı çıkartacak ürün değiller. Kullanmadığınız iki ürün hakkında saçma sapan yorum yapmayın yahu. Bir de epey yorumlarından yorum yapıyor diye insanları yargılıyorsunuz. Ezbercisiniz.

Yoo. Kamera açısından S23 bazı yönlerden iyiyken iPhone 13 yazılımdan dolayı öne geçmiş bazı alanlarda. Ama S23'ün yazılıma laf etmek yanlış olur. Ekranlara yaptığı efekt özellikle harika sonuçlar veriyor.

Uzun batarya ömrü diyip de Apple savunmak büyük bir hata. Apple'ın ürünleri uzun kullanımda bataryada düşüyor.

Samsung S23 veya iPhone 13'ün ikisi de düzgün kullanıldığı sürece 5 yılda sıkıntı çıkartacak ürün değiller. Kullanmadığınız iki ürün hakkında saçma sapan yorum yapmayın yahu. Bir de epey yorumlarından yorum yapıyor diye insanları yargılıyorsunuz. Ezbercisiniz.
Ayrıca apple'ın iyi yaptığı şey zaten IOS'tur. Apple'ın satmasını sağlayan şey zaten yazılım. Yazılıma laf atıyorsunuz :D
Uzun batarya ömrü değil uzun cihaz kullanımı ömrü dedim. 7 yıllık bir android kullanamazsınız ama 7 yıllık bir iPhone'u iyi kötü kullanırsınız. 5 yıl sonnra S23 iPhone 13'e kıyasla çok fazla ısınacak. Batarya desen leş olacak. Aynen ezberciyim. Gerektiği alanda gerektiği telefonu savunurum. S23 mü iPhone 13 mü dersen kesinlikle 13 derim. Apple bu işi yapıyor.

Ayrıca apple'ın iyi yaptığı şey zaten IOS'tur. Apple'ın satmasını sağlayan şey zaten yazılım. Yazılıma laf atıyorsunuz :D
Uzun batarya ömrü değil uzun cihaz kullanımı ömrü dedim. 7 yıllık bir android kullanamazsınız ama 7 yıllık bir iPhone'u iyi kötü kullanırsınız. 5 yıl sonnra S23 iPhone 13'e kıyasla çok fazla ısınacak. Batarya desen leş olacak. Aynen ezberciyim. Gerektiği alanda gerektiği telefonu savunurum. S23 mü iPhone 13 mü dersen kesinlikle 13 derim. Apple bu işi yapıyor.

Yazılıma nerede laf atmışım? Övdüm ya. 7 yıl Android kullanamazsın demen ayrı garip. A serisinden bahsediyorsun galiba. Saçma dediğin anime oyunu bir çok Benchmark'tan daha iyi sonuç veriyor ama sen bilirsin. Bir şey bilmediğin buradan belli.

Ayrıca Apple'ın iyi yaptığı şey zaten iOS'tur. Apple'ın satmasını sağlayan şey zaten yazılım. Yazılıma laf atıyorsunuz :D
Uzun batarya ömrü değil uzun cihaz kullanımı ömrü dedim. 7 yıllık bir Android kullanamazsınız ama 7 yıllık bir IPhone'u iyi kötü kullanırsınız. 5 yıl sonnra S23 iPhone 13'e kıyasla çok fazla ısınacak. Batarya desen leş olacak. Aynen ezberciyim. Gerektiği alanda gerektiği telefonu savunurum. S23 mü iPhone 13 mü dersen kesinlikle 13 derim. Apple bu işi yapıyor.

Aynısı iPhone 13'e de olacak hatta iPhone 13 direk yazılımla sınırlandırılacak çoğu uygulamayı kullanamayacaksiniz bile. iOS iyi olabilir ancak pili az koyunca iOS bir şey yapamıyor pil ömrü konusunda.

Laptoplar da sorun yok zaten pil ömrü konusunda. Ancak telefonlarda bu sorun çok fazla.

Bir de A telefonlardaki sorun ne anlamadım iyi demiyorum ancak idare ediyor be :D
Exynos'un bir sorunumu var? Sahsen ben son çıkan A telefonlarda en çok da A54 ve A74 de büyük ilerleme gördüm öncekilere göre.

Aynısı iPhone 13'e de olacak hatta iPhone 13 direk yazılımla sınırlandırılacak çoğu uygulamayı kullanamayacaksiniz bile. iOS iyi olabilir ancak pili az koyunca iOS bir şey yapamıyor pil ömrü konusunda.

Laptoplar da sorun yok zaten pil ömrü konusunda. Ancak telefonlarda bu sorun çok fazla.
Dostum ne anlatıyorsun? Android 7.0 ve altında çoğu uygulamayı çalıştıramazsın. IOS'ta aynı şekilde desteği yavaş yavaş kesiyor. En son 5S'in destekleri kesildi. 5S çıktığı zaman S4 vardı. S4'te şuan whatsapp bile açamazsın. Aynı şey android tarafında daha katı bir şekilde geçerli. Android telefonlar en fazla 3, çoğu model 2 sürüm yükseltmesi alır. Android 9 ile çıktıysa 2 veya 3 yıl daha güncelleme alır ve android 11 ile piyasaya veda eder. IOS kısmında cihaz IOS 15 ile çıktıysa IOS 20'ye kadar güncelleme alır. 5 senelik bir güncelleme ömründen bahsediyorum. Diğer tarafta ise 2 yıl. Pil konusunu mAh olarak değerlendiyorsun. Apple'ın 2200 mAh bataryası android tarafında 4500-5000 mAh bataryasına eşit. Aynı şey RAM içinde geçerli.

Dostum ne anlatıyorsun? Android 7.0 ve altında çoğu uygulamayı çalıştıramazsın. IOS'ta aynı şekilde desteği yavaş yavaş kesiyor. En son 5S'in destekleri kesildi. 5S çıktığı zaman S4 vardı. S4'te şu an WhatsApp bile açamazsın. Aynı şey Android tarafında daha katı bir şekilde geçerli. Android telefonlar en fazla 3, çoğu model 2 sürüm yükseltmesi alır. Android 9 ile çıktıysa 2 veya 3 yıl daha güncelleme alır ve Android 11 ile piyasaya veda eder. iOS kısmında cihaz iOS 15 ile çıktıysa iOS 20'ye kadar güncelleme alır. 5 senelik bir güncelleme ömründen bahsediyorum. Diğer tarafta ise 2 yıl. Pil konusunu mAh olarak değerlendiyorsun. Apple'ın 2200 mAh bataryası Android tarafında 4500-5000 mAh bataryasına eşit. Aynı şey RAM içinde geçerli.

Benim aldığım A53 Android 12 ile geldi 16 ya kadar desteği var. Pil konusunu hem mAh hem sistem olarak değerlendiriyorum. Ne olursa olsun o telefona o batarya az kalıyor 4500-5000mAh batarya olsa çok daha iyi olur neden olmasınki? Lütfen gerek yok demeyin bana gerek oluyor. iOS eskiden cidden çok fark atıyordu ancak artık o kadar farkı yok Android yerinde saymıyor. Ustelik destek konusuna gelirsek Apple yeni uygulamaları telefona indirtmiyor direk kaldırıp kaldırmasını bakmadan. Ancak Android telefonlarda eğer telefon kaldırıyorsa veya çalışması için ortam varsa her türlü çalışıyor. Şu an elimde Android 7 ve 5 olan birer tane tablet var ikisine de Play Store güncelleme alıyor ve ikisine de yeni çıkan uygulamaları yukleyebiliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı