Çözüldü S23 FE'de LDAC desteği var mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

chaturanga

Hectopat
Daha fazla  
Yeni bir telefon almayı düşünüyorum ama Bluetooth codec benim için önemli. Tam olarak bir bilgi bulamadım S23 FE sahibi olup kontrol edebilecek olan var mı? S23 FE LDAC destekliyor mu?

Desteklemiyorsa Nothing Phone 1 alacağım. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Evet var. Kulaklık bağlı değilken ss aldım. Kendi kulaklığım takılıyken de AAC vs SBC seçilebilir olarak gözüküyordu.

Screenshot_20240224_154018_Settings.jpg
Nereden bakıyoruz? kontrol edeyim.

Ayrıca şarj kaygınız varsa S23 FE önermiyorum bataryası kötü 1 günü zar zor çıkarıyor 4.5 saat ekran süresi ile.

Nereden bakıyoruz? kontrol edeyim.

Ayrıca şarj kaygınız varsa S23 FE önermiyorum bataryası kötü 1 günü zar zor çıkarıyor 4.5 saat ekran süresi ile.

Yani telefona sahip olmadığım için tam tarif etme şansım yok ama mantıken Bluetooth'la ilgili menü neredeyse orada olması lazım.

Ya da elinizde telefonla kullandığınız kablosuz Bluetooth kulaklık varsa ona bağlandıktan sonra Bluetooth ayarlarında eşlenmiş cihaz listesinde cihazınızın yanında çıkan bir ayar menüsü oluyor, oradan bluetooth bağlantı kalitesi değiştirilebiliyor (Benim eski LG V20'de öyleydi mesela) orada LDAC yazıyor mu yazmıyor mu? Buna bakabilirseniz sevinirim.

EKLEME: Youtube'dan baktım. S23 Ultra kullanan birinin videosuna. Öncelikle telefondaki "Geliştirici Seçenekleri" nin aktive edilmesi gerekiyor. Ondan sonra ayarların en altına gelecek Geliştirici Seçenekleri menüsüne girip HD Audio seçeneğini aktive ediyormuşsunuz. Onun altında da Bluetooth Codec listesini görebileceğiniz menü var. S23 Ultra'da varmış LDAC listede gördüm.

Şu videoda anlatmış:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Benzer şekilde S23 FE'yi de kontrol edebilir misiniz?

Son düzenleme:
Geliştirici seçeneklerinde bunu buldum. Sanırım benim kulaklığım desteklemediği için seçenek gri (Anker Soundcore Q30)

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240224_152406_Settings.jpg
    Screenshot_20240224_152406_Settings.jpg
    54,8 KB · Görüntüleme: 37
Üstteki Bluetooth Ses Codec'i yazan menüye tıklar mısınız hocam listede LDAC yazması lazım.
Yazıyor, ama gri. Bendkei kulaklık desteklemediği için böyle olduğunu düşünüyorum.

Evet var. Kulaklık bağlı değilken ss aldım. Kendi kulaklığım takılıyken de AAC vs SBC seçilebilir olarak gözüküyordu.

Screenshot_20240224_154018_Settings.jpg

Çözüm

Geri
Yukarı