İnceleme S23 incelemesi

Galaxy S23: Altı Ay Sonra Deneyimlerim​

Merhaba! Altı ay önce Samsung'un amiral gemisi Galaxy S23'ü satın aldım ve bu incelemede sizlerle deneyimlerimi paylaşmak istiyorum.

Tasarım:

S23'ün tasarımı selefi S22'ye oldukça benziyor. Alüminyum çerçeve, ön ve arkada Gorilla Glass Victus 2 camı ve kamera modülü dışında büyük bir değişiklik yok. Ben siyah rengi tercih ettim ve ışığa göre gece laciverti gibi görünmesi hoşuma gidiyor. Cihazın kompakt boyutunu da çok seviyorum. Tek elle kullanımı oldukça kolay ve rahat.

Performans:

S23'ün kalbinde Qualcomm'un Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisi yer alıyor. Bu işlemci sayesinde ısınma sorunu büyük ölçüde ortadan kalkmış ve performans artmış. Ben oyun oynamıyorum ama genel kullanımda herhangi bir sorunla karşılaşmadım. 8 GB RAM ve 256 GB depolama da günlük kullanım için fazlasıyla yeterli.

Ekran:

S23'te 6.1 inçlik Dynamic AMOLED 2X ekran kullanılıyor. 120 Hz yenileme hızı ve 1750 nit parlaklık sunan bu ekran oldukça canlı ve keskin. Güneş ışığında da rahatlıkla kullanılabiliyor.

Kamera:

S23'ün arkasında 50MP ana kamera, 12MP ultra geniş açı kamera ve 10MP telefoto kamera yer alıyor. Ön kamera ise 12MP. Kamera genel olarak başarılı fotoğraflar çekiyor. Renkleri canlı ve net. 30x zoom da oldukça kullanışlı.

Pil:

S23'te 3900mAh kapasiteli pil bulunuyor. Bu pil günlük kullanım için yeterli. Ben yoğun kullanımda 10-12 saat pil ömrü alıyorum. 25W hızlı şarj da oldukça kullanışlı.

Yazılım:

S23, Android 13 ve One UI 5.1 ile geliyor. One UI'ı kullanışlı buluyorum. Arayüz akıcı ve sorunsuz. Samsung, S23 için 4 yıl Android güncellemesi ve 5 yıl güvenlik güncellemesi garantisi veriyor.

Genel Değerlendirme:

Galaxy S23, her açıdan başarılı bir telefon. Tasarımı, performansı, ekranı, kamerası ve pili ile günlük kullanım için ideal. Ben bu telefondan çok memnunum ve kesinlikle tavsiye ederim.

Dikkat Edilmesi Gerekenler:

• Ekran çizilmelere karşı biraz hassas.
  • Bloatware uygulamalar var.
  • 25W hızlı şarj biraz yavaş.
Fotoğraflar:

1712021968956.png

1712022042027.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı