İnceleme Samsung Galaxy S23 inceleme

1 aydır kullandığım S23 256 GB cihazım ile yaşadığım deneyimleri anlatacağım.

Öncelikle cihazın tasarımı ve ekran çerçeve oranı tam bir premium cihaz olduğunu hissettiriyor. Çoğu yerde bahsedilmiyor ama cihazda çok iyi hoparlör var, çoğu arkadaşımın telefonu ile karşılaştırma yaptım sesi inanılmaz temiz veriyor. Müzik dinlemeyi seviyorsanız sizi fazlasıyla tatmin edecektir. Cihazın işlemcisi çok stabil çalışıyor, 3900 mAh batarya olmasına rağmen ortalama 6-7 saat ekran süresi alıyorum. Fakat ben çok fotoğraf ve video çekeceğim diyerekten dışarı çıkıyorsanız maalesef pil sizi yarı yolda bırakabilir. Benim gözlemlediğim kadarıyla video ve fotoğraf çektiğinizde cihazın şarjı su gibi gitmeye başlıyor. Her çektiğiniz fotoğraf yapay zeka tarafından işleniyor sanırım bu yüzden. 25W hızlı şarj ile ortalama 1-1.30 saat arası şarjı %100 yapabiliyorsunuz.

Sosyal medya tarafında Instagram'a iPhone gibi kaliteli hikayeler paylaşıyor şüpheniz olmasın. Instagram'ın kendi kamerası veyahut WhatsApp üzerinden bile çekim yaparken geniş açı ve optik Zoom kamerasına geçiş yapabiliyor. Kameralar'ı iPhone ile kapışır durumda. Portre modu, gece çekimleri, video çekimleri gerçekten harika. Sadece gece çekimlerinde videolarda biraz fazla noise olabiliyor. Size çektiğim birkaç örnek fotoğrafları da paylaşacağım.
1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

20231124_195526.jpg

Kablosuz şarj, suya ve toza dayanıklılık sertifikası, ters kablosuz şarj, Wi-Fi 6E, 256 GB modelinde ki UFS 4.0, 8K 30FPS ve 1080p 120FPS video çekebilmesi gerçekten güzel özellikler. Good Lock üzerinden kişileştirme ile de zevkinize göre her türlü yeri değiştirebiliyorsunuz. Küçük olsun, amiral gemisi olsun diyorsanız benim için 30 bin TL fiyat bandında ki eni iyi telefon diyebilirim.

HDR video çekmesi, zoom ile uzaktaki insanları bile dinleyebilmek olsun güzel özellikler. :D Pro Video, Portre Video, Raw 4-8 dakikalık Astrography fotoğraf çekimi falan zaten muazzam.

Telefonun tek sevmediğim bir eksisi var oda 3. kamera aşağıda olduğu içinde telefonda küçük haliyle bazen eliniz ile 3. Optik Zoom kamerasını parmaklıyorsunuz. Ayrıca MagSafe kılıf alırsanız da küçük olduğu için tam oturmuyor ve uymuyor MagSafe'li ürünler. iPhone kadar kılıf ve ekran koruyucu çeşitliliği de maalesef yok. Ekran koruyucu alırken Nano olmasına dikkat edin yoksa parmak izi zor çalışıyor ya da çalışmıyor. Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı