S23 temiz kurulum nasıl yapılır?

erdiozgor

Kilopat
Yer
Sakarya
Daha fazla  
IPhone'da iTunes üzerinden dfu mod ile temiz kurulum yapılabiliyor. Peki Samsung cihazında bunun gibi bir temiz kurulum nasıl yapılır? Bende takıntı var, her büyük güncellemede temiz kurulum yapardım Apple'de. S23 cihazım kargoda şu an, gelince muhtemelen yazılım güncellemesi vs olacak onları yapıp temiz kurulum yapmak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
"Ayfon" alemi değil burası. Bir tuşa bas bitti. Telefonu kapat, ses açma ve güç tuşuna bas. No commmand gibi bir şey yazıyorsa yine aynı kombinasyonu yap. Karşına recovery ekranı gelecek. Ses açma, yukarı, ses kısma, aşağı ve güç tuşu seçmedir. Wipe data/factory reset seçeneğini seç. Ardından yes diyerek format at. Başarıyla tamamlandığında reboot seçeneği seçili iken güç tuşuna bas ve telefon açılır.

Söyleyeyim, recovery ekranında dokunmatik çalışmaz. Yani stock Recovery'de.

"Ayfon" alemi değil burası. Bir tuşa bas bitti. Telefonu kapat, ses açma ve güç tuşuna bas. No commmand gibi bir şey yazıyorsa yine aynı kombinasyonu yap. Karşına recovery ekranı gelecek. Ses açma, yukarı, ses kısma, aşağı ve güç tuşu seçmedir. Wipe data/factory reset seçeneğini seç. Ardından yes diyerek format at. Başarıyla tamamlandığında reboot seçeneği seçili iken güç tuşuna bas ve telefon açılır.
Sizin bahsettiğiniz sadece fabrika ayarlarına sıfırlıyor.

Benim anladığım işletim sistemini tamamen yeniden kurmayı istiyor. Çünkü IPhone'da diye bahsettiği işlem onu yapıyor.

Zaten onu yapıyor. Ama eğer isterseniz iş biraz zor. Stock ROM atacağız. Riskli. Gerek yok. Format yeterli.

rom sonrası samsung hizmetleri kullanılmayabilir.

Stok ROM'a falan hic gerek yok, direkt recovery menusunden wipe data yapsin yeterli.
Bu sekilde Recovery moda girin:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Oradan wipe data/factory reset yazisina gelip bir kez guc tusuna basin. Sonra gelecek kisimdan yes yazan yere ses tuslari ile gelip tekrar guc tusuna basin. Telefona format atmis olacaksiniz.

Eger ben yine de iPhone'da yaptigim gibi ROM atacagim diyorsaniz.
Bu rehberi uygulayin, bu kisimdan sonrasi icin cihaz kodunuzu ogrenmemiz lazim, ona gore ROM dosyasi verebilirim. Samsung servislerine erisiminiz gitmiyor.

Geri
Yukarı