S23 Ultra için SD kart önerisi

IPhone'dan Android'e ilk defa geçtim ve otomatikman SD kart desteği var diye düşünmüşüm. Haklısınız, bu modelde SD kart girişi yokmuş. Harici önerilerinizi düşüneceğim teşekkürler herkese.

Hocam S23 Ultra sahibiyim ve bildiğim kadarı ile SD kart desteği yok. Yanlışım varsa düzeltin lütfen. Expert RAW evet daha fazla yer kaplıyor ve fotoğraflar çok daha detaylı oluyor doğru, tek bir fotoğrafın 170 MB yer kapladığını biliyorum. SD kart için şöyle bir yöntem deneyebilirsiniz.

Bu yöntemi kullanacağım teşekkür ederim. Altta zarar gelebilir diye bahsetmiş bir kullanıcı. Bu yedeklemeyi, aktarmayı gezilerimden yurda döndüğümde otururken yapacağım, gezi boyunca takılı olmayacak o USB aparatı. Böyle de bir zarar gelmez diye düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
IPhone'dan Android'e ilk defa geçtim ve otomatikman SD kart desteği var diye düşünmüşüm. Haklısınız, bu modelde SD kart girişi yokmuş. Harici önerilerinizi düşüneceğim teşekkürler herkese.

Bu yöntemi kullanacağım teşekkür ederim. Altta zarar gelebilir diye bahsetmiş bir kullanıcı. Bu yedeklemeyi, aktarmayı gezilerimden yurda döndüğümde otururken yapacağım, gezi boyunca takılı olmayacak o USB aparatı. Böyle de bir zarar gelmez diye düşünüyorum.

Aynen hocam dikkatli olduğunuz sürece bir zarar gelmeyecektir, ancak harici SSD alma fikri de gayet mantıklı. Biraz daha pahalıya patlar ancak daha hızlı ve daha uzun ömürlü olur.

Kullandığınız SSD'nin linkini alabilir miyim acaba bende almayı düşünüyorum. Konu sahibi tripodda kullanacakmış o yüzden flash bellek önermiştim hocam. Ama dediğiniz doğru telefona veya flash belleğe zarar gelme ihtimali var.

Hocam kusura bakmayın ban yemiştim açıldı şimdi.
Bu ikisi 2TB olanlarını kullanıyorum.

Geri
Yukarı