S23 Ultra mobil veride internet yok

bjkworld26

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
• AMD Ryzen 5 3600 • MSI B450M-A Pro Max • Gigabyte GeForce GTX 1060 6 GB • 240 GB Gigabyte SSD / 500GB Samsung 970 EVO Plus / 2 TB western Green HDD • Kingston Beats 16 GB 3600 MHz RAM.
Arkadaşlar S23 Ultra 512 GB telefonum var. Yurt içi Amazon'dan sıfır aldım. Bir yıldır kullanıyorum. Mobil veriyi açtığım zaman internet yok. Normal görüşme vs yapıyorum. Fakat internet yok. SIM kartını çıkar tak yapınca geliyor. Bu son zamanlar çok sık olmaya başladı. Acil bir işim olduğunda mobil veri açıyorum bir bakıyorum internet gene yok. Artık SIM kartı çıkartmak yerine ayarlardan SIM kısmına girip SIM 1 ya da SIM 2'yi aç kapa yapıyorum. Internet geliyor. Ama mobil veriyi kapatayım. Birkaç dakika gecsin tekrar açayım gene aynı. Telefonda mı bir sıkıntı var yoksa SIM kartından mı kaynaklanıyor çözemedim. S23 Ultra kullanıp benim bu bahsettiğim sorunu yaşayan arkadaşlar var mi? Şu an kullandığım operatör Vodafone.

Arkadaşlar S23 Ultra 512 GB telefonum var. Yurt içi Amazon'dan sıfır aldım. Bir yıldır kullanıyorum. Mobil veriyi açtığım zaman internet yok. Normal görüşme vs yapıyorum. Fakat internet yok. SIM kartını çıkar tak yapınca geliyor. Bu son zamanlar çok sık olmaya başladı. Acil bir işim olduğunda mobil veri açıyorum bir bakıyorum internet gene yok. Artık SIM kartı çıkartmak yerine ayarlardan SIM kısmına girip SIM 1 ya da SIM 2'yi aç kapa yapıyorum. Internet geliyor. Ama mobil veriyi kapatayım. Birkaç dakika gecsin tekrar açayım gene aynı. Telefonda mı bir sıkıntı var yoksa SIM kartından mı kaynaklanıyor çözemedim. S23 Ultra kullanıp benim bu bahsettiğim sorunu yaşayan arkadaşlar var mi? Şu an kullandığım operatör Vodafone.

Mobil şebeke seçiminde 5G'yi değil de 4.5G'yi seçip dener misiniz?

Mobil şebeke seçiminde 5G'yi değil de 4.5G'yi seçip dener misiniz?

Nereden gireceğim oraya.

Screenshot_20240429_115304_Call settings.jpg

Ortadaki 4.5 g ile başlayanı mı seçmem gerek.

Evet burada 4.5G ile başlayan seceneği seçin. 5G Türkiye'de yok zaten.

Benim s23'te de Wifi'ı kapatıp mobile geçince internet bazen geliyor bazen gelmiyordu, gelmediğinde uçak moduna geçip sonra uçak modunu kapatınca düzeliyordu. 4.5G olan seçeneğe geçince bir daha yaşamadım bu problemi.

Benim telefonumda Samsung, sim 1 yerine takınca mobil veri çekmiyor, sim 2 yerine takınca çekiyor böyle bir garipliği vardı, arkadaşın verdiği yöntem olmazsa denemenizi tavsiye ederim.

Evet burada 4.5G ile başlayan seceneği seçin. 5G Türkiye'de yok zaten.

Benim S23'te de Wi-Fi'ı kapatıp Mobile geçince internet bazen geliyor bazen gelmiyordu, gelmediğinde uçak moduna geçip sonra uçak modunu kapatınca düzeliyordu. 4.5G olan seçeneğe geçince bir daha yaşamadım bu problemi.

Hemen hemen aynı problem sanırım. 5G bulamayınca interneti kesiyor. Bende SIM1 aç kapa yapıyordum. Uçak modu da aynı yola geliyor. Dediğinizi yaptım bakalım gözlemleyeceğim teşekkür ederim.

Benim telefonumda Samsung, SIM 1 yerine takınca mobil veri çekmiyor, SIM 2 yerine takınca çekiyor böyle bir garipliği vardı, arkadaşın verdiği yöntem olmazsa denemenizi tavsiye ederim.

Bende SIM1 SIM2 ikisinde de aynıydı.

Halbuki 5G'yi bulamadın otomatik yazıyor yan tarafta 4.5 g ye bağlansa ya neden böyle yapmıyor?

Hemen hemen aynı problem sanırım. 5G bulamayınca interneti kesiyor. Bende SIM1 aç kapa yapıyordum. Uçak modu da aynı yola geliyor. Dediğinizi yaptım bakalım gözlemleyeceğim teşekkür ederim.

Yani sorunu çözdüğünü teyit edip ilgili mesajımı çözüm olarak işaretler ya da raporlayabilirseniz sevinirim. İlk etapta denediniz mi ben de anında işe yaradı çünkü. Wifi ı kapadım açtım mobile doğrudan geçmişti.

Bende SIM1 SIM2 ikisinde de aynıydı.

Halbuki 5G'yi bulamadın otomatik yazıyor yan tarafta 4.5 g ye bağlansa ya neden böyle yapmıyor?

Hocam 5G şebeke Türkiye'de olmadığı için sanırım önce onu arıyor ve bu beklenenden uzun sürüyor olabilir. Yani arka planda 5G sinyali yakalamaya çalışıyor olabilir.

Yani sorunu çözdüğünü teyit edip ilgili mesajımı çözüm olarak işaretler ya da raporlayabilirseniz sevinirim. İlk etapta denediniz mi ben de anında işe yaradı çünkü. Wi-Fi'ı kapadım açtım Mobile doğrudan geçmişti.

Hocam 5G şebeke Türkiye'de olmadığı için sanırım önce onu arıyor ve bu beklenenden uzun sürüyor olabilir. Yani arka planda 5G sinyali yakalamaya çalışıyor olabilir.

Şöyle bende internet ara ara gidiyor. Bunu size hemen çözüldü demem için gözlemlemem lazım. Önceden de mobil veriyi açınca internet oluyordu. Ama günün belirli saatlerinde Wi-Fi bağlanıyorum iş yerinde. Sonra molaya dışarı çıkıyorum. Mobil veriye bağlandığım zaman internet yok. O yüzden bakmam lazım 1-2 gün gözlemliyeyim kendini belli eder zaten.

Eskişehir'de yaşıyorum. Hattım 5G uyumlu. Burada ara ara çekiyor sanırım. O yüzden bu problemi yaşıyor olabilirim.

Bugün hiç yapmadi diyecektim tam. Eve geldim. Mobil veri açtım. Gene yapti.

Son düzenleme:
Şöyle bende internet ara ara gidiyor. Bunu size hemen çözüldü demem için gözlemlemem lazım. Önceden de mobil veriyi açınca internet oluyordu. Ama günün belirli saatlerinde Wi-Fi bağlanıyorum iş yerinde. Sonra molaya dışarı çıkıyorum. Mobil veriye bağlandığım zaman internet yok. O yüzden bakmam lazım 1-2 gün gözlemliyeyim kendini belli eder zaten.

Eskişehir'de yaşıyorum. Hattım 5G uyumlu. Burada ara ara çekiyor sanırım. O yüzden bu problemi yaşıyor olabilirim.

Bugün hiç yapmadi diyecektim tam. Eve geldim. Mobil veri açtım. Gene yapti.
Sim kartınızı değiştirmeyi deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı