S23 Ultra QHD+ ve FHD+ ekran kullanımı arasındaki fark hissedilir mi?

Bugra_Emre

Hectopat
Daha fazla  
S23 Ultra kullanıcısıyım. Telefonu yeni aldım ve QHD+ da kullanıyorum ama şarj çok gidiyor. Sizce fark anlaşılabilir mi?

Evet fark eder tabii ki de. Ekran hangi çözünürlükte ise en net görüntüyü o çözünürlükte alırsın. Eğer farkı hissetmiyorsan diğer cozunurlükte de kullanabilirsin. Daha düşük cozunurluk daha düşük GPU kullanımı demektir. Bu da sana hem pil hem de performans olarak yansır.

Hocam şöyle diyebilirim FHD+ şu an zaten iPhone tarafında son teknoloji ve zaten YouTube gibi uygulamaların çoğunda 1080p izliyorum internet fazla gitmesin diye QHD ile FHD arasında inanılmaz fark hissetmedim.

Hocam şöyle diyebilirim FHD+ şu an zaten iPhone tarafında son teknoloji ve zaten YouTube gibi uygulamaların çoğunda 1080p izliyorum internet fazla gitmesin diye QHD ile FHD arasında inanılmaz fark hissetmedim.
O durum öyle olmuyor aslında. Örnek vermem gerekirse 1920x1080 monitör de 1024x768 bulanık görünür fakat 1024x768 monitör de çok daha net bir görüntü oluşur. Burada tabii ki piksel yogunlugu muhabbeti de var lakin konuyu anlamanız için bu örnek yeterli diye umuyorum.

Tabii hissedilir ama QHD daha iyi tabii günümüz telefon ve cihazlarında Max 1920x1080(UHD) olduğu için sıkıntı olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı