S23 vs S23 FE

Dediğiniz gibi Exynos hala bu problemleri yaşatıyorsa boşuna kafa yormaya gerek yok, ben ısınma probleminin vs hala böyle devam ettiğini bilmiyordum.

Dediğiniz gibi Exynos hala bu problemleri yaşatıyorsa boşuna kafa yormaya gerek yok, ben ısınma probleminin vs hala böyle devam ettiğini bilmiyordum.
Sorunlu demek yanlış olur da vermesi gereken performansı veremiyor.
CPU performansında bir önceki neslinin rakibi olan SD 888 Plus'tan zayıf.
AMD ile ortak GPU geliştirdiler hala 8 Gen 1'den güçsüz.
ISP performansı ise yerlerde. Görüntü işlemesi gerçekten vasat.
Bariz şekilde çoğunlukla diğer varyantina göre zayıf kalmış.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Snapdragon varyantina göre zayıf oyun performansı da cabası.

8 Gen 1 daha çok ısınıyor ve tüketiyor mesela ama her türlü daha iyi bir performans sunuyor. Yani 8 Gen 2 ile arasındaki farkı siz dusunun.

8gen 2 mükemmel işlemci resmen bionic katili olmuş ayrı bir seviye ama 8gen 1 ısınma sorunu olsa da müthiş işlemci. Telefonda işlemci soğutucu da varsa 8gen1 çok keyifli ve tatminkâr. Exynos falan yanında fasa fiso kalır.

Sorunlu demek yanlış olur da vermesi gereken performansı veremiyor.
CPU performansında bir önceki neslinin rakibi olan SD 888 Plus'tan zayıf.
AMD ile ortak GPU geliştirdiler hala 8 gen 1'den güçsüz.
ISP performansı ise yerlerde. Görüntü işlemesi gerçekten vasat.
Bariz şekilde çoğunlukla diğer varyantina göre zayıf kalmış.

Snapdragon varyantina göre zayıf oyun performansı da cabası.

8 gen 1 daha çok ısınıyor ve tüketiyor mesela ama her türlü daha iyi bir performans sunuyor. Yani 8 gen 2 ile arasındaki farkı siz dusunun.

Haklısınız. Bir de pek bilmediğimden bir şey daha soracağım, bu görüntü işlemesinin çok kaliteli olmayışı ne gibi farklar yaratıyor tam olarak, 8gen2 ile kıyaslandığında durumu nedir?

@socantes sadece ISP performansina göre kamera yorumu yapılmaz. Ama örneğin S22 Ultra gibi aynı sensörlü iki farklı varyanti varsa o zaman iş devreye girer.
S23 ile S22 aynı ana kamera sensorunu kullanıyor. S23'teki yazılımsal olarak gelistirilmisi. Eğer S23 FE, S23 ile aynı sensörü kullanirsa muhtemelen S22'ye denk bir kamera performansı sunacak.
8 Gen 2'nin görüntü işlemesi çok daha başarılı tabii ki ama sensörü bilemeden kamera hakkında yorum yapamayız.
Ama fark olarak konuşursak S22 Ultra iki farklı varyantinda farklı kamera deneyimi sunmuş.
Aynı sensörü kullaniyor ama işlemcilerin görüntü işlemesi farklı. Sadece bu tür konularda farkı hissedersiniz. Yani S23 FE, S23'ten kötü bir kamera performansı sunacak. Tabii aynı sensörü kullanır ise...

S23 almayı düşünüyorum fakat aklımda 6.1 inch olması dolayısıyla birkaç soru işareti var. Yakın zamanda da S23 FE çıkacak ve onun boyutu da 6.4-6.5 inch bantlarında olacak. Fiyat olarak S23'ten daha uygun çıkacaktır fakat arada ciddi bir işlemci farkı var. Birinde Snapdragon 8gen2 varken yeni çıkacak olan modelde Exynos 2200 kullanılacak. Exynos çok sıkıntılı bir işlemci midir çok ısınma sorunu yaşar mı? Fazla oyun oynayan birisi değilim fakat oynayacağımda da çok ısınmasını istemem sizce boyut farkı için Exynos'a düşmek mantıklı mıdır?
Her zaman için S> S FE>A>M

S23 FE, S23’den çok daha ucuza satılacak. Samsung mertebesinde böylesine kısılmış bi’ Lite model görmemiştim, S23 gerek SoC, gerek amiral gemisi hissiyatı ve gerek panel bakımından daha iyi. Kamera için şu an net bir yorum yapılamaz ama muhtemelen S23’den çok farklı olmaz.

S23 ile S23 FE arasında kamera farkı var mı?

Geri
Yukarı