S23'ten S24'e geçiş

Hüseyin1834

Hectopat
Daha fazla  
Şu anda Samsung tarafından bir mail geldi, ek takas desteğine ek olarak bir 8.000TL daha indirim yapıyor. S23 kullanıcısıyım, yaklaşık 1.500-2000₺ farkla S24'e geçme gibi bir şansım var sizce yapılır mı?

Benim tarafımdan artıları;
Yaklaşık 9 aydır S23 kullanıyorum, cihaz yenilenmiş gibi olur.
S24'ün 7 yıl güncelleme desteği var.
Bir üst modele geçme şansı.

Tek çekindiğim konu S24'te ki Exynos işlemci, eskiden bu işlemciler pil, performans konusunda sıkıntı çıkartıyordu. Şu anda öyle bir problem var mı?
Bu takas yapılır mı? Mantıklı mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu anda Samsung tarafından bir mail geldi, ek takas desteğine ek olarak bir 8.000TL daha indirim yapıyor. S23 kullanıcısıyım, yaklaşık 1.500-2000₺ farkla S24'e geçme gibi bir şansım var sizce yapılır mı?

Benim tarafımdan artıları;
Yaklaşık 9 aydır S23 kullanıyorum, cihaz yenilenmiş gibi olur.
S24'ün 7 yıl güncelleme desteği var.
Bir üst modele geçme şansı.

Tek çekindiğim konu S24'te ki Exynos işlemci, eskiden bu işlemciler pil, performans konusunda sıkıntı çıkartıyordu. Şu anda öyle bir problem var mı?
Bu takas yapılır mı? Mantıklı mıdır?
2.000 TL günümüz için basit bir meblağ. 7 yıl güncelleme alacak bir üst modele geçme şansı kaçırılmamalı bence. Ben olsam değiştirirdim.

2.000 TL günümüz için basit bir meblağ. 7 yıl güncelleme alacak bir üst modele geçme şansı kaçırılmamalı bence. Ben olsam değiştirirdim.
5K'nın üstü olsaydı değmez derdim ama değer kesinlikle 2K için. Çok cüzi fark. İşlemcisi de gayet yeterli ABD versiyon Snapdragon gen 3 kadar olmasa da.
Turuncu renk seçeneğini alırsam 2000₺'ye yakın bir fiyata değiştirebiliyorum ancak gri renk seçeneğini seçer isem fiyat 4500-5500₺ civarında oluyordu. Turuncu çokta çok durmuyor ama bilmiyorum. Sonuç olarak kılıf ile beraber kullanılacak. Ne kadar fark eder ki?

Turuncu renk seçeneğini alırsam 2000₺'ye yakın bir fiyata değiştirebiliyorum ancak gri renk seçeneğini seçer isem fiyat 4500-5500₺ civarında oluyordu. Turuncu çok da çok durmuyor ama bilmiyorum. Sonuç olarak kılıf ile beraber kullanılacak. Ne kadar fark eder ki?

Sırf gri renk olsun diye 2K yerine 4-5K vermeye gerek yok. Seneye de S25'e güncellersiniz yine destek verirlerse. Zaten kılıfla kullanılacakmış gereği yok ben olsam turuncu alırdım.

Sırf gri renk olsun diye 2K yerine 4-5K vermeye gerek yok. Seneye de S25'e güncellersiniz yine destek verirlerse. Zaten kılıfla kullanılacakmış gereği yok ben olsam turuncu alırdım.
Sizinle aynı fikirdeyim. Bu takas olayını bir Samsung bayisine gidip soracağım. bu 8.000₺'lik indirimi, cihaz onaydan geçtikten sonra ödeme yapılan hesaba yada karta iade olarak yapılıyormuş. Yani benim 9.5'a yakın bir ödeme yapmam ve onaydan sonra iade almam gibi bir durum söz konusu. Bilgisi olan veya yapmış olan varsa açıklayabilirse mutlu olurum. Detayları öğrenmek isterim. Muhtemelen Samsung bu olayı kendine güvence sağlamak için yapıyor.

Hiç durmayın derim.
Bir de şey soracağım bu 4500-5000'e fiyat çıkması 256GB için, rengi gri yapıp 128gb'a düşürürsem aynı fiyata alabiliyorum. Ama duyduğuma göre Samsung 128GB diskleri daha yavaş.

Bir de şey soracağım bu 4500-5000'e fiyat çıkması 256GB için, rengi gri yapıp 128gb'a düşürürsem aynı fiyata alabiliyorum. Ama duyduğuma göre Samsung 128GB diskleri daha yavaş.
128GB size yetiyorsa 128GB alabilirsiniz lakin 256GB uzun vadede çok daha mantıklı olur.

128GB yetiyorsa gereksiz olur zaten seneye de S25'e güncellersiniz. Bu yüzden gerek yok 2K fark verin 128GB alın.

Yeni konular

Geri
Yukarı