S24+ 25 watt şarj adaptörü ile kullanılır mı?

WoozlY

Hectopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Dün Samsung S24+ satın aldım fakat telefonun 25 watt şarj desteği olduğunu sanıp Samsung bayiinden 25 watt şarj adaptörü aldım. Bu durumda bu şarj adaptörünü kullanmalı mıyım yoksa iade edip 45 watt mı almalıyım ve fişim ile gitsem iade alırlar mı? (demek istediğim 25W kullanmak bataryada herhangi bir sorun çıkarır mı? 15 -20dk daha uzun sürede şarj olması önemli değil)

Aslında Samsung dışında farklı markalardan da almak isterdim şarj adaptörü fakat gördüğüm bir videoda farklü bir marka şarj adaptörü kullanan bir kişinin ekranı kısa devre yapmıştı bu yüzden de orijinal almak istedim. Telefona o kadar para veriyoruz bir de onun masrafı ile uğraşmayalım.

Aslında Samsung dışında farklı markalardan da almak isterdim şarj adaptörü fakat gördüğüm bir videoda farklü bir marka şarj adaptörü kullanan bir kişinin ekranı kısa devre yapmıştı bu yüzden de orijinal almak istedim. Telefona o kadar para veriyoruz bir de onun masrafı ile uğraşmayalım.
Anker Samsung'un şarjı ile benzer şeyleri yapıyor. 10 Aşamalı güvenliği/koruma tarzı şeyleri de var zaten amazon satip amazon gonderiyor.

Tamamen hangi adaptor olduguna bagli. Merdiven alti bir uretimse yapma sansi var, Anker tarzi bir markaysa boyle bir sans yok acikcasi. Ben kendim iPhone - iPad - MacBook uclusunde de 65W Anker adaptor kullaniyorum. Bu is biraz da gerekli protokellerin destegiyle alakali bir durum. Guvenlik ve sarj protokelleri varsa o urunde sorun olmasina pek imkan yok.

Merhaba. Öncelikle ben 25 wat önermiyorum. S24 Ultra kullanıyorum. Bugün adaptör patladı. Adaptörüm orijinal 45 watt Samsung adaptörüydü. İçini açtım ve anakartında 33 watt yazdığını gördüm. önerim ise 45 watttan daha yüksek bir Samsung adaptörü kullanmanız. Çok şanslıyım ki telefonuma bir zarar gelmedi.

Merhaba. Öncelikle ben 25 wat önermiyorum. S24 Ultra kullanıyorum. Bugün adaptör patladı. Adaptörüm orijinal 45 watt Samsung adaptörüydü. İçini açtım ve anakartında 33 watt yazdığını gördüm. önerim ise 45 watttan daha yüksek bir Samsung adaptörü kullanmanız. Çok şanslıyım ki telefonuma bir zarar gelmedi.
Orjinal olduğundan emin misiniz hocam ne kadara almıştınız?

Geri
Yukarı