S24 Ultra iade edilmeli mi?

muradgedik

Zeptopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, dün Amazon'dan 64kya 12-256 GB S24 Ultra aldım. Daha önceki cihazımda S23'tü genel olarak ben telefonumdan memnundum sadece kamerassi bana güzel gelmiyordu bazen çok soluk fotolar cekiyordu bazen, güzel bu yuzden degistirmek istedim. Ana odağim kamera yani bayağı da karşılaştırmada izledim halbuki ama telefon elime gecince evet S23'ten guzel cekiyor ama yine de 64 bin TL'ye değer mi diye dusunmeye başladım. Yansıma karşitı oldugundan mıdır bilmem, ekran da başta bir tuhaf geldi iade edip S23 Ultra mı alsam diyorum yani şu devirde o kadar paralar veriyoruz iyi performans istiyorum arada da 15 bin fark var. 23 Ultra 7 sene guncelleme olayina gelirsek de basta bunu da dusunerek aldim ama yarin S25 Ultra egrr 1inc sensorle gelirse ben bunu da begenmeyeceğim. Zaten telefon benim icin Max 4 5 yil kullanirim cihaz olarak sorun yok. S23'te takir takır calışıyordu bu da calisir zaten ama bana bir akıl verin ona gore sabah iade yapacağım.

O kadar parayı verirken neden düşünmedin ki bunları? Almışsın en son model telefonu alt modele düşeceksin mantık işi değil fakat sana kalmış.

Bence yeni modeller çıkınca onlara merak sarıp sürekli telefon değiştirme isteğiniz geliyorsa önce bunu yenmeye çalışın. Yüksek fiyatlara cihaz almadan önce enine boyuna düşünmeniz gerekirdi. Para verip almışsınız geri dönmeyin derim. İçinize sinmediyse siz bilirsiniz.

Eğer önceliğin kamera ise yine bu fiyat bandında olan iPhone 15 Pro almayı düşünebilirsin. Android tarafında kalmak istiyorsan Honor Magic6 Pro 59.999 TL'ye daha yeni satışa çıktı, Hepsiburada üzerinden 5.000 TL indirim ve Honor GS 3akıllı saat (6000 TL) hediyesi ile birlikte sunuluyor, düşünebilirsin.

Bunların dışında eğer kendi önceliklerinizi belirtirseniz yine önerilerimizi yapabiliriz.

Huawei P60 öneririm hatta P70 çıkacaktı şu an son durum ne bilmiyorum şiddetle öneririm. Google servisleri sorunlu ama dert etmem dersen bakabilirsin.

O kadar parayı verirken neden düşünmedin ki bunları? Almışsın en son model telefonu alt modele düşeceksin mantık işi değil fakat sana kalmış.

Çok düşündüm çok karşılaştırma izledim. Cihazlarin her detaylarini biliyorum. Hatta o yüzden S24ult aldım. Ama kendim deneyimleyince parasını hak etmediğini düşündüm. 50 bin olsaydi bu cihaz ok. iPhone 15'inde parasını hak etmedigini düşünüyorum.

Bence yeni modeller çıkınca onlara merak sarıp sürekli telefon değiştirme isteğiniz geliyorsa önce bunu yenmeye çalışın. Yüksek fiyatlara cihaz almadan önce enine boyuna düşünmeniz gerekirdi. Para verip almışsınız geri dönmeyin derim. İçinize sinmediyse siz bilirsiniz.
Yok sürekli değişme isteğim yoktur.Hatta bana sorsan her yıl telefon çikmasini sacma buluyorum.Sadece takıntım kamera konusunda.S20 fe kullanirken gayet memnumdum.12 mp kamerasi vardi bana göre çok guzel cekiyordu ekranı kırıldı s23e geçtim sonra buna.

Eğer önceliğin kamera ise yine bu fiyat bandında olan iPhone 15 Pro almayı düşünebilirsin. Android tarafında kalmak istiyorsan Honor magic6 Pro 59.999 TL'ye daha yeni satışa çıktı, Hepsiburada üzerinden 5.000 TL indirim ve Honor GS 3akıllı saat (6000 TL) hediyesi ile birlikte sunuluyor, düşünebilirsin.

Bunların dışında eğer kendi önceliklerinizi belirtirseniz yine önerilerimizi yapabiliriz.

Hocam bakın Samsung kamerasinda çok saçmalıklar var. Ama Samsung marka değeri olarak arayüzü vs her şeyiyle benim icin bütün olaarak tercih sebebi. Belki Xiaomi'nin 14 ultrası daha güzeldir. Ama telefon olarak da ben onu beğenmiyorum. iOSada geçmekten çekiniyorum. Mesela Samsung'ta 12 MP'den 50ye gecerseniz sizin yüzünüzü hastalıkli gibi gösteriyor. Çektiği fotoğraf ışık koşullarına göre iyide çıkabiliyor kötüde. Buna rağmen Samsung tercih ettim.Telefon olarak diyecek sozum yok selfie kamerasida guzel.Benim esas sorum şu bana göre S24 Ultra fiyatını hak etmiyor. Ederi S23 ultranın fiyatı bence o yüzden onu mu alsam diye düşündüm. 50 bin üzeri fiyat bandı benim icin riskli çünkü dürüst olalım 60 70 80 bin verip de kaç kişi Android tercih eder. Tutup 75 bine Xiaomi 14 ultrayi kaçımız alırız. O fiyatlarda artık marka degerinede bakiyorsunuz çoğu insanda Apple tercih eder. Şu an ben 15 Pro'ya geçemem maximum S24 Ultra alabilirdim onu da begenmedim. Sizce S23 ult gecip 15 binim cebimde mi dursun S24'te kalayim mı?

Son düzenleme:
S24U'da kalın derim. Ayrıca bunlar telefon özünde kameradan bende bir şey beklerim ama sizinki bana abartı geldi. Bunu kullanın derim 2 sene de en az kalın sonra S26U veya iPhone 17 Pro/Ultra neyse onlarla değiştirirsiniz zaten şu an piyasada en iyi cihaz sayılır kamerada birçok noktada.

Yeni konular

Geri
Yukarı