S3 açılış ekranında kalıyor

Alp34

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar annemde Samsung Galaxy S3 var. Bugün telefonu açmaya çalıştığında açılış ekranında kalmış öyle. Bana gösterdi bende format atacaktım ama atmadan önce internetten ufak bir araştırma yaptığımda bu sorun ile karşılaşan kişiler servise yollamışlar ve anakartları mı ne yanmış yani öyle yazmışlar. Bende format atmadan önce bir sizlere sorayım dedim şimdi format atarım içincekiler gider yazık olmasın. :) Siz ne dersiniz ?

Anakart yansaydı hiç açılmazdı. Telefon bir şekilde brick olmuş. Format atabilirsin. Resimler vb. dosyalara zaten bir şey olmayacak.

Sistem ayarlari ve hesaplar ve app data'lar da sıfırlanıyor. Eğer sistem bu nedenlerden boot edilemiyorsa düzelecektir. Düzelmezse tekrar rom flash'lanacak.

@Alp34 Servise gönderme. Bi ROM at, düzelir o. Eğer düzelmezse o zaman gönderirsin. Belki arkadaşın annesi yanlışlıkla biryerlere basıp ayarları değiştirmiştir. Sıfırlamanın çözüm olacağını sanmıyorum. Yinede arkadaş sıfırlamayı denesin. Nasıl sıfırlayacağım derse, telefonu kapat. Ses açma + home tuşu (ortadaki tuş) + kilit tuşuna basılı tut. Ordan ses kısma tuşu ile aşağı in Wipe daha/factory reset'in üstüne gelip kilit tuşuna bas. Daha sonra yine ses kısma tuşu ile aşağı inip yes'e gelip kilit tuşuna bas. Daha sonra reboot system now de, eğer sorun düzelirse tamamdır. Düzelmezse yarın bi Stock ROM atarız. :)

Format attım düzelmedi. Bende şimdi rom atıcam ve I9300 Galaxy S3 I9300XXUGMK6 4.3 Türkiye Kies Sürümü (20.01.2014) - Galaxy S3 Firmware (Stock Rom) Sürümleri bu sitedeki romu atmayı düşünüyorum. Ne dersiniz sizce bunu kurayım mı yoksa başka mı kurayım?

Şimdi arkadaşlar size bir soru soracağım. Telefon yurtdışından geldi, IMEI açtırmak için rootlamışlar, şimdi ben bu rom kurmak için root kaldırmalımıyım? Kaldırmalıysam root kaldırınca IMEI gider mi?

Yok mu bilen ?:confused:

Son düzenleme:
Format attım düzelmedi. Bende şimdi rom atıcam ve I9300 Galaxy S3 I9300XXUGMK6 4.3 Türkiye Kies Sürümü (20.01.2014) - Galaxy S3 Firmware (Stock Rom) Sürümleri bu sitedeki romu atmayı düşünüyorum. Ne dersiniz sizce bunu kurayım mı yoksa başka mı kurayım?

Şimdi arkadaşlar size bir soru soracağım. Telefon yurtdışından geldi, IMEI açtırmak için rootlamışlar, şimdi ben bu rom kurmak için root kaldırmalımıyım? Kaldırmalıysam root kaldırınca IMEI gider mi?

Yok mu bilen ?:confused:

ROM Atınca ROOT uçuyor zaten. IMEI`nin silinme ihtimali var.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı