S3 Geç Şarj Olma Sorunu

Erhan Ulaş

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi S3 cihazım çok geç sarj oluyor hatta şarjda iken nette gezerken şarj azalıyor lütfen yardım edin arkadaşlar telefon rootlu Blekota S5 romu kurulu şimdiden teşekkürler. :)

Öncelikle telefona stock rom'u yükleyin. Ardından sorun devam ederse batarya değiştirin. Sorun yine devam ediyorsa şarj entegresi arızalı olabilir. Şarj aletinide değiştirmende fayda var.

Aynı sorun bende de vardı *#0228# yaparak Battery Status bölümü açılıyor. Oradan Quick Start yaparak eski haline geliyor hızlı şarj oluyor. Ara sıra yapıyorum bunu zararı varsa da bilmem. Bu konuda sorumluluk kabul etmem. Sorumluluk size aittir.

Öncelikle telefona stock rom'u yükleyin. Ardından sorun devam ederse batarya değiştirin. Sorun yine devam ediyorsa şarj entegresi arızalı olabilir. Şarj aletinide değiştirmende fayda var.
Stock romda da aynı sorun var ve akıcı değil bu rom aşırı bir akıcı ve stabil kernel flashlayınca stabilite bozuluyor kernel flashlayınca da configde şarj voltajını yükseltip daha hızlı sarj olmasını sağlıyorum ama stabilite bozulduğundan dolayı flashlamıyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı