S4 Mini KitKat Güncellemesi Yayınlandı

Update-Verizon-Samsung-Galaxy-Note-2-with-Official-Android-4.4.2-VRUFND7-OTA-Firmware-600x340.png

Galaxy S4 Mini (I9190), Türkiye versiyonuna bugün itibariyle KitKat 4.4.2 güncellemesi başladı.
Görsel olarak pek bir değişiklik yok. Güncellemenin boyutu ise 607 MB civarında.
Değişiklikler;
  • Beyaz bildirim alanı
  • Değişik ayar simgeleri
  • Performans optimizasyonları
  • Pil optimizasyonları

Benim pek hoşuma gitmedi Türkiye kitkat. Kararlılık güncelleştirmesi alması şart. Hafif hafif takılmalar ve biraz da ısınma yaratıyor, ekranda da bazen hafif (çok dikkatli bakılırsa) titremeler var. Rusya stock kullanıyordum son sürümü gayet stabil tavsiye ederim.

Bakalım birkaç gün test edelim, sıkıntılar devam ederse Rusya stock'a dönüş yaparım. Zaten Rusya'dan TUR'a da geçerken CSC sorunu da çıkarıyor, geçecekler varsa CSC'yi AFR'ye alıyor, rootlayıp CSC'yi TUR'a almanız lazım.

Rusya'dan TUR'a terfi edeceklerin bilgisine...

Geçişteki tek sıkıntı hafızanın dolu olmasıydı. ODIN ile yarıda kaldı yükleme. El ile recovery yükleyip temizlik yapınca o sorun da kalktı ve TUR sürümüne hiçbir sorun olmadan geçtim. Performans konusunda da bir farklılık görmedim RUS'a göre.

Bilgisayarına Kies'i indirip kur. Ardından telefonunu bilgisayara bağla Kies programını çalıştır. Zaten uyarı verirse güncellersin. Bu işe yaramazsa telefona hard reset atabilirsin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı