S6 tamir sonrası rehberde kayıtlı numaralar

Ftmmtl

Decapat
S6 telefonum arızalandı ve tamirciye verdik, SIM kartı çıkartıp yedek telefona taktık. Telefon tamir olmadı ve ben yeni cihaz aldım. Eski telefondaki numaraları dışa aktarma yaparak yeni cihaza aktardım. Ancak sonradan fark ettim ki rehberde benim ismim (cihaz profili yada telefon kimliği tam bilemiyorum ama sonuçta benim adım soyadım) altında iki tane benim bilmediğim numara kayıtlıydı. Araştırınca bu numaralardan birinin tamircinin numarası olduğunu öğrendik. Sorduğumuzda tamir sırasında kendi kartını taktığı için olmuş olabileceğini söyledi. Başka bir tamirci de bunun mümkün olmadığını söyledi. Bu numaraları ben de kaydetmedim. Nasıl olduğu hakkında bir fikrimiz var mı ya da benzer durumla karşılaşan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Olabilir elbette, otomatik senkronizasyon gibi bir şey açıksa, kalmış olabilir. Denemek için de eklemiş olabilir. Bu kadar dert etmenize gerek yok.
Tamirci denemek için eklese bile neden benim adımla kayıtlı oldugunu anlamadım. Üstelik eklemedigini söylüyor. Telefonda ses sorunu vardı. Yani herhengi bir arama yada mesaj geldiğinde telefon çalmıyordu, sesi çıkmıyordu. Acaba adam başka hat takıp kendi numarasıyla denemek için aradığında benim ismime ya da sorumda belirttiğim gibi telefon kimliğine kaydetmiş olabilir mi? Ayrıca bu kadar dert etmemin sebebi 2 yıldır ilmek ilmek dokuduğum ilişkimin bu olay yüzünden bitme noktasına gelmesi.

Son düzenleyen: Moderatör:
İnanılmaz karışık anlatıyorsunuz, tamircinin ne yaptığını bile unuttum şu an.

Bakın, tamirci her şeyi yapmış olabilir. Etraf pislik dolu, bu bir ihtimaldir lakin, sonuçta o telefon bir süre onda kaldı. Her şey olmuş olabilir. Benim anlamadığım şey şu, bunun size ne gibi bir zararı olabilir? Sizin yapmadığınız şey için neden siz suçlanasınız ki?

Telefona başka birinin sim kartı takıldığında, o sim kartta numaralar kayıtlıysa ve internet açıksa otomatik olarak numaralar gmail hesabına kayıtlanıyor. Ve siz başka bir cihazda aynı gmail hesabı ile giriş yaptığınızda bu numaralar burada da görünüyor.
Telefonda sadece ses sorunu varsa, oyun falan halen oynanıyorsa telefonu satar mısın? Kaç TL satarsın satarsan?

Son düzenleme:
İnanılmaz karışık anlatıyorsunuz, tamircinin ne yaptığını bile unuttum şu an.

Bakın, tamirci her şeyi yapmış olabilir. Etraf pislik dolu, bu bir ihtimaldir lakin, sonuçta o telefon bir süre onda kaldı. Her şey olmuş olabilir. Benim anlamadığım şey şu, bunun size ne gibi bir zararı olabilir? Sizin yapmadığınız şey için neden siz suçlanasınız ki?
Bana zararı sanki benim o adamla bir ilişkim varmış ta, sevgilim bunu anlamasin diye O numarayı kendi ismimle kaydetmiş durumuna düşmem. Sorum şu telefon tamirciden geldiğinde benim ismim altına nasıl tamircinin numarası kayıtlı olabilir? (Numaranın başında +90 yazıyordu buda telefona çağrı gelip, bu çağrı uzerine kaydoldugunu gosteriyor yani ozellikle elle kaydolmamış) Yani bunu ben yapmadıysam, o mu yaptı yada telefonun sesini denemek için kendi numarasıyla aradığında numarası benim telefonuma kaydolur mu? Bu olabilir mi?
Telefona başka birinin sim kartı takıldığında, o sim kartta numaralar kayıtlıysa ve internet açıksa otomatik olarak numaralar gmail hesabına kayıtlanıyor. Ve siz başka bir cihazda aynı gmail hesabı ile giriş yaptığınızda bu numaralar burada da görünüyor.
Telefonda sadece ses sorunu varsa, oyun falan halen oynanıyorsa telefonu satar mısın? Kaç TL satarsın satarsan?
Telefonda sedece ses sorunu var evet ama satmayı düşünmüyorum şu an. Söylediğinizi anladım ama diyelim ki tamirci başka bir sim kart taktı ve kendi numarasıyla denemek için aradı. Peki neden benim rehberimde benim ismim altında kaydoluyor?

Tamirci kendisini kendi ismiyle mi kaydetmiş? Üstte arkadaş demiş, eğer kendi SIM kartını taktıysa, sizin Google hesabınıza senkronize edilir diye. Haklı da. Çok art niyet aramanıza gerek yok.

Anladığım kadarıyla cihazı şebeke sorunu dolayısıyla servise verdiniz. Aranıldığında ses gelmiyor sorunu ile. Tamirci kontrol için kendi hattını takıp test edebilir. Karşılıklı arama ve aranmalarını kontrol etmiştir. Bu en doğal şey. Bir sorun yok ki bunda.

Tamirci kendisini kendi ismiyle mi kaydetmiş? Üstte arkadaş demiş, eğer kendi SIM kartını taktıysa, sizin Google hesabınıza senkronize edilir diye. Haklı da. Çok art niyet aramanıza gerek yok.
Kendi ismiyle değil anlatmaya çalıştığın bu. Benim ismim yazıyor ama tamircinin numarası var. Bide biz bir numarayı akıldan yada biri söyleyerek kaydediyorsak o numaranın başında +90 yazmıyor, direk 0542.., 0532... diye görünüyor. Ama bize biri çağrı bıraktığında o çağrıdan kaydediyorsak başında +90 0542..., +90 0532... diye görünüyor. Benim ismimin altında da numaranın önünde +90 vardı. Demekki adam baska bir kart taktı, kendi numarasiyla aradı ve o numara kaldı orada. senk. Sorum aslında çok açık. Benim hesabıma senk.ediliyorsa ben telefonu alıp kendi kartımı taktığımda o numara benim ismimle mi görünür? Yani isimsiz kayıtsız bir numara olarak gorunmesi gerekmez mi? Nasil benim ismim altina kaydolur?
Anladığım kadarıyla cihazı şebeke sorunu dolayısıyla servise verdiniz. Aranıldığında ses gelmiyor sorunu ile. Tamirci kontrol için kendi hattını takıp test edebilir. Karşılıklı arama ve aranmalarını kontrol etmiştir. Bu en doğal şey. Bir sorun yok ki bunda.
Sorun kontrol etmesi değil zaten. Adamın numarası benim adımla kaydolmuş telefona. Bu nasıl oluyor mantıklı bir açıklama bulamıyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı